Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Knygų apie Harį Poterį autorė kaunasi prieš transeksualų organizacijas

J. K. Rowling (Rouling), bestselerių apie Harį Poterį autorė, nepaisydama nuolatinių progresyvistų išpuolių prieš ją, kaip niekada anksčiau demonstruoja ryžtą nepasiduoti tironiškam puolimui.

Nuo 2018 m. J. K. Rowling tapo sistemingos menkinimo ir įžeidinėjimų kampanijos objektu dėl to, kad išdrįso socialiniame tinkle „Twitter“ išsakyti poziciją, kuri laikoma „transfobiška“. 2018 m. kovą J. K. Rowling buvo apkaltinta dėl to, kad pamėgo tviterio žinutę, kurioje „trans“ moterys vadinamos „vyrais, dėvinčiais sukneles“.

Tačiau 2019 m. gruodį autorė dar labiau apsunkino savo padėtį, viešai palaikydama britų verslininkę May Forstater (Mają Forsteiter), kuri buvo atleista iš darbo už teiginį, kad lytinė tapatybė yra biologijos dalykas.

2020 m. birželį paskutinė vinis, užkalusi Rowling karstą, buvo tviterio žinutė, kurioje buvo pašiepiama etiketė „žmonės, kurie turi menstruacijas“. Tai buvo vienas tviterio įrašas, davęs pradžią antplūdžiui, kuris išjudino negailestingą „trans“ aktyvizmo mašiną, siekiančią visam laikui ją sutriuškinti.

Hario Poterio serijos aktoriai, vadovaujami Emmos Watson (Emos Votson), prisijungė prie jos ir puolė autorę. Kai kurie internautai net skelbė rašytojos namų nuotraukas su jos pašto adresu. „Neapykantos žinutėmis ir grasinimais, kurių sulaukiu, galėčiau išklijuoti tapetais savo namų sienas“, – sako rašytoja, kuri vis dėlto galiausiai kreipėsi į Škotijos valdžios institucijas.

Neapykantos žinutėmis ir grasinimais, kurių sulaukiu, galėčiau išklijuoti tapetais savo namų sienas.

J. K. Rowling priešinasi. Ji turi storą odą, tai liudija straipsnis, kurį galiausiai paskelbė – ne tam, kad paneigtų ką sakė, o tam, kad nedvejodama prisiimtų atsakomybę už savo žodžius: „Atsisakau nusilenkti judėjimui, kuris, mano manymu, daro akivaizdžią žalą, siekdamas sunaikinti „moterį“ kaip politinę ir biologinę klasę.“

Praėjus penkeriems metams po to, kai buvo pradėtas puolimas prieš bestselerių autorę, jos priešininkai priversti pripažinti, kad jiems nepavyko. Jos naujausias romanas „Rašalas juodoje širdyje“ (The Ink Black Heart), 2022 m. rugpjūčio pabaigoje išleistas Roberto Galbraito slapyvardžiu, BookSeller.com duomenimis, užėmė pirmąją vietą Jungtinės Karalystės pardavimų sąrašuose – per vieną savaitę parduota daugiau kaip 50 tūkst. egzempliorių.

Skaitytojai nevengia ir jos ankstesnės kūrybos. Knygų rinkos analizės svetainės NPD Bookscan duomenimis, nuo 2021 m. balandžio iki 2022 m. kovo Jungtinėse Valstijose visų J. K. Rowling knygų parduota daugiau nei 3,6 mln. egzempliorių – 9,3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Ši neblėstanti sėkmė knygynuose suteikia jai jėgų nesustoti ir likti ištikimai savo įsitikinimams. Pagal jos kūrinius sukurti filmai taip pat dar ilgai po išleidimo neša gerus pinigus iš transliacijų platformų. J. K. Rowling pasipriešinimą palaikė tokios žvaigždės kaip komikas Dave’as Chapelle’is ir Tomas Feltonas, kuris filmuose apie Harį Poterį vaidina Drako Smirdžiaus personažą.

Neseniai J. K. Rowling nusprendė pakelti savo aktyvumo kartelę. Ji nebesitenkina vien savo gynyba. Dabar ji puola.

pasmerkė „Mermaids“ propaguojamus masiškai platinamus lytinio brendimo blokatorius, kurių dažnai prašoma be tėvų sutikimo, ir demaskavo pedofilijos gynėją

Jos akiratyje – pagrindinė Jungtinės Karalystės „LGBTQ+“ asociacija „Stonewall“ (kurią ji padavė į teismą) ir „LGBT+“ žiniasklaida „Pinknews“; Rowling priešinasi Škotijos įstatymo projektui, kuriuo siekiama supaprastinti administracines procedūras žmonėms, norintiems teisiškai pasikeisti lytį, ji viešai pasisako prieš Jungtinės Karalystės nevyriausybinę organizaciją „Mermaids“, kurios tikslas – remti translyčius asmenis ir jų šeimas.

 J. K. Rowling socialiniame tinkle „Twitter“ pasmerkė „Mermaids“ propaguojamus masiškai platinamus lytinio brendimo blokatorius, kurių dažnai prašoma be tėvų sutikimo, ir demaskavo pedofilijos gynėją, kuris yra šios organizacijos valdybos narys.

Šiandien „Mermaids“ stebi Didžiosios Britanijos valdžios institucijos. J. K. Rowling veiksmai išlaisvino organizaciją nuo santykinio nebaudžiamumo, kuriuo ši piktnaudžiavo.

EUROPEAN CONSERVATIVE

Rekomenduojami video