Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kinijos URM vadovas palygino Taivaną su klajūnu, kuris galiausiai grįš namo

Kinijos valdžia niekam neleis naudotis Taivanu savanaudiškais interesais ir neabejoja, kad jis yra „klajūnas, kuris galiausiai grįš namo“. Tai pirmadienį pareiškė KLR užsienio reikalų ministras Wang Yi.

„Taivanas – tai klajūnas, kuris galiausiai grįš namo. Negalima leisti, kad kiti naudotųsi juo savo interesais kaip šachmatų figūra“, - sakė URM vadovas simpoziume, skirtame Kinijos diplomatijos plėtros klausimams.

Kaip pabrėžė ministras, Kinija „turi būti ir tikrai bus suvienyta“. Jis taip pat priminė, kad prieš 10 dienų Pekinas atnaujino diplomatinius ryšius su Nikaragva, ir dabar šalių, su kuriomis KLR palaiko oficialius santykius, skaičius padidėjo iki 181.

Pasak Wang Yi, „vienos Kinijos“ principui gresia pavojus. Padėtis Taivano sąsiauryje tebėra įtempta, o JAV ir dar kelios šalys „sąmoningai naudojasi Taivanu, siekdamos stabdyti Kiniją“.

Pekinas tvirtina, kad savarankiškas demokratinis Taivanas yra jo teritorijos dalis, kurią vieną dieną susigrąžins, prireikus – net ir jėga. Kinija stengiasi, kad Taivanas būtų izoliuotas pasaulinėje arenoje, ir piktinasi oficialiai vartojamu Taivano pavadinimu arba bet kokia nuoroda į jį kaip į šalį.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Rekomenduojami video