Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kinija cenzūruoja vyrų aktorių ausis – taip saugo tradicinius lyčių vaidmenis

Kinijoje populiari transliacijų platforma vaizdo įrašuose ėmė užtušuoti vyrų aktorių ausis, nes jie dėvi auskarus, rašo BBC. Tokia grubi cenzūra sukėlė diskusijas Kinijos internete apie cenzūros absurdą, seksizmą ir žalą.

Transliacijas Kinijos internete vykdanti kompanija „iQiyi“, kuri veikia kaip „Netflix“, savo programose vyrų aktorių ausis užtušuoja specialiu efektu. Retušuotų televizijos laidų kadrai netrukus plačiai pasklido Kinijos internete.

Socialiniame tinkle „Weibo“ nuotraukomis su grotažyme #MaleTVStarsCantWearEarrings (angl. „TV žvaigždės vyrai negali dėvėti auskarų) buvo pasidalinta net 88 tūkst. kartų. Daugelis kinų reiškė pasipiktinimą tokia cenzūra, praneša „BBC".

Ši istorija yra naujausias pavyzdys, kaip negrabiai Kinijoje yra cenzūruojama televizija. Anksčiau cenzūros nemalonės susilaukė hiphopo kultūra, tatuiruotės ir LGBT simboliai.

Daug socialinių tinklų vartotojų ėmė tvirtinti, kad cenzūra taikoma norint apsaugoti „tradicinius“ lyčių vaidmenis.

Pastaraisiais metais Kinijoje daug prieštaringų reakcijų sukėlė įžymių vyrų polinkis demonstruoti tariamai moteriškas savybes.

„Weibo“ stopkadras

Vienas socialinio tinklo vartotojas juokavo, kad „vyrai su auskarais yra bailiai, Čingischanas yra bailys, todėl turime jį užblokuoti ir ištrinti iš istorijos knygų“.

Kiti Kinijos internete pasipiktino dvigubais standartais, nes moterų aktorių auskarai nėra slepiami. „Kas gali teigti, kad tai nėra seksizmas? Kodėl vyrai negali to daryti? Mes grįžome 100 metų atgal", – rašė vienas soc. tinklo vartotojas. Kitas pavadino tai „tylia seksualine diskriminacija“.

Pasak BBC, nors daugelis komentatorių cenzūrą kritikuoja, kai kurie kinai pritaria šiam sprendimui. „Aš palaikau valdžios sprendimą šiuo klausimu“, rašė vienas vartotojas, – „vyras turi atrodyti kaip vyras“.

Kiti komentavo, kad vyras su auskarais jiems atrodo keistas ir moteriškas.

Absoliuti kontrolė

Visi televizijos transliuotojai Kinijoje priklauso valstybei, todėl yra smarkiai reguliuojami ir cenzūruojami, nurodo BBC žurnalistė Kerry Allen.

Vidaus rinkai skirtų programų direktoriai turi prieš du mėnesius pateikti visus dokumentus Komunistų partijos skyriams, kad gautų oficialų patvirtinimą ir leidimą kurti. Užsienio transliuotojams tai reikia padaryti dar anksčiau.

Valdžios kontrolė jau įžengė ir į skaitmenines transliacijų platformas, kurias žmonės vis dažniau renkasi vietoje tradicinės televizijos ir netgi pradeda savo asmenines transliacijas, rašo K. Allen. Internetinių transliacijų platformų populiarumas neramina Kinijos vyriausybę, kuri siekia visiškai kontroliuoti bet kokių transliacijų turinį.

Tačiau kai kurie soc. tinklų vartotojai jau ėmė piktintis, kad vis daugiau programų skirstomos į tinkamas ir netinkamas.

Vienas „Weibo“ vartotojas klausė, kodėl vyrų su auskarais rodymas televizijoje yra laikomas problema: „Kai kurie žmonės sako, kad tai neigiamai paveiks vaikus. Kokia trapi yra šalies švietimo sistema, jei vaikams neigiamą poveikį daro auskaro nešiojimas?“

Kaip praneša įvairūs Kinijos žiniasklaidos šaltiniai, už cenzūrą atsakinga institucija nekomentuoja šios situacijos, rašo BBC.

Rekomenduojami video