Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keliautojų pamėgtame Anykščių medžių lajų take laukia naujovė

Anykščių regioniniame parke esančiame Medžių lajų take atsidaryta nauja lankytojų centro ekspozicija, kurioje po stilizuotais medžių lapais lankytojai ras intriguojančios informacijos apie Anykščių šilelį bei šio regioninio parko gamtos vertybes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ekspozicijos tikslas – suteikti daugiau informacijos apie mišką ir biologinę įvairovę, paaiškinti – ką ir kodėl reikia saugoti.

Intriga slypi po lapais – lankytojai, pakėlę žalsvus lapus, galės ne tik rasti įdomios informacijos apie poetų apdainuotą Anykščių šilelį, augalus, gyvūnus, grybus, bet ir turės galimybę paliesti, paklausyti, pauostyti, tiesiog pasigrožėti. Taip atskleidžiama pagrindinė ekspozicijos tema – „Neatrastas Anykščių šilelis“.

Pasak Anykščių regioninio parko direktoriaus Kęstučio Šerepkos, lankytojui reikės įdėti pastangų ir noro jį atrasti, o atradus – labiau vertinti.

Ekspozicijos autorė Skirmantė Vaitkevičiūtė atskleidė, kad pagrindinius dizaino elementus – lapus inspiravo medžiai, gaubiantys lajų taką. Lapija ekspozicijoje kuriama ritmiškai dengiant sienas lapais, išpjaustytais iš veltinio. Žalios spalvos atspalviai derinami prie langų dekoro – miško vaizdo. Ekspoziciją galima suvokti kaip atskirą meno kūrinį.

Prieš ketverius metus atidarytas takas šiandien yra vienas daugiausiai lankytojų sutraukiantis šalies turistinis objektas.

Tačiau šalia apžvalgos bokšto esančiame lankytojų centre buvo prekiaujama tik suvenyrais, nebuvo ekspozicijos, pristatančios šios vietos unikalumą. Nuo šiol lankytojai galės išsamiau susipažinti su Anykščių šilelio žaliosiomis įdomybėmis ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis.

Rekomenduojami video