Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keliautojai pasiekė Izraelį: tokios palydos nesitikėjome

Sueco kanalas didesnio įspūdžio nepaliko, tačiau daugybės policijos automobilių palyda, skirta dviejų lietuvių keliautojų saugumui užtikrinti, kėlė ir nuostabą, ir susierzinimą, LRT sako žurnalistas Rimas Bružas. Jis su bičiuliu Aurimu Mockumi leidosi į ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtą 90-osioms Antano Poškos kelionės į Indiją metinėms paminėti.

Keliautojai šiuo metu yra Izraelyje ir džiaugiasi, kad šiame kelionės etape reikalai kol kas klostosi pagal planą. Tris savaites laukę leidimo įvažiuoti į Sinajaus pusiasalį savo tikslą jie  pagaliau pasiekė.

„Trumpa kelionė per Sueco kanalą man didesnio įspūdžio nepadarė, – LRT pasakoja R. Bružas. – Kaip juokaudamas sakiau Aurimui, važiuodami per kanalą, įveikėme atstumą, tik šiek tiek ilgesnį nei tunelis po Seimo viešbučiu Vilniuje. Turėtas Sueco kanalo įvaizdis ir mano įsivaizduotas didingumas subyrėjo į smulkias šukes.“

Tačiau, pasak A. Mockaus, įvažiavus į pusiasalį, keliautojus pasitiko visiškai kitokie peizažai, mažiau eismo, žmonių ir kur kas daugiau žalumos. Po pergrūsto ir tankiai apgyvendinto Kairo, pusiasalis tapo šiokiu tokiu atokvėpiu.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

„Kaip ir tikėjomės, dėl mūsų saugumo buvome palydėti policijos. Panašios patirties jau turėjome, keliaudami iš Kairo į Hurgadą.

Pirmasis automobilis mus lydėjo apie 10 km – nuo patikros punkto iki Sueco kanalo pabaigos. Vėliau, kas 20 km, mus lydėjo vis kitas policijos ekipažas. Iš pradžių buvo įdomu, tačiau vėliau pradėjo varginti – iš viso pasikeisdami mus lydėjo 22 policijos automobiliai, kuriuose iš viso 88 žmonės. Tiek pareigūnų buvo įtraukta į šią sudėtingą saugumo operaciją, skirtą palydėti dviem lietuvių keliautojams iki Tabos pasienio“, – šypsosi žurnalistas.

Porai dienų R. Bružas ir A. Mockus buvo stabtelėję Dahabe, iš kur patraukė link Egipto ir Izraelio pasienio.

Kaip ten seksis, keliautojai nežinojo, tačiau pasakoja girdėję ne vieną įspėjimą, daug nuomonių ir dar daugiau istorijų apie tai, kaip žmonės pasienyje praleidžia po šešias ar net daugiau valandų.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Egipto sienos pusėje lietuviams teko praleisti keletą valandų, kol buvo iškraustyti ir patikrinti visi jų daiktai. Tie, kurių nepavyko patikrinti rankomis, buvo tikrinami rentgenu. Žinoma, buvo bandyta prikibti prie dokumentų, tačiau neradus pažeidimų, keliautojams buvo leista vykti toliau.

„Po kelių valandų, atsidarius Izraelio užkardai, rodos, patekome į visai kitą pasaulį, kur žmonės šypsosi ir nori padėti.

Tiesa, prieš mums patenkant į Izraelį, Lietuvos Respublikos ambasada Tel Avive buvo išsiuntusi rašą į pasienį, kur buvo paaiškinta, kokiu tikslu keliaujame ir kur vykstame. Nors buvome nuodugniai patikrinti, viskas vyko greitai ir sklandžiai“, – džiaugiasi R. Bružas.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Keliautojai šiuo metu yra apsistoję Tel Avive, šiandien vieši Jeruzalėje, rytoj vyks į Nazaretą, o ketvirtadienį tikisi iš Haifos laivu persikelti į Mersiną Turkijoje.

Šiokių tokių neramumų, pasak žurnalisto, kelia tai, kad Egiptas išeikvojo daugiau laiko nei tikėtasi: „Kai kurių kelionės dokumentų galiojimas eina į pabaigą. Pvz., Irano viza galios dar savaitę. Tikimės, kad tai netaps problema, tačiau ne viskas priklauso nuo mūsų – taisykles diktuos kelias. Mes stengsimės prisitaikyti ir suspėti laiku.“

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Rekomenduojami video