Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kazachstanas – neatrasta turizmo kryptis

Net ir apkeliavus beveik visą pasaulį ir aplankius visas žinomas turistines vietas, norisi atrasti sau ką nors naujo. Šiuolaikiniams turistams susidomėjimą kelia ne tik džiuginantys akį peizažai, bet ir galimybė pasinerti į kitos tautos kultūrą, istoriją ar paragauti tautinių patiekalų.

Kontrastų šalis

Tokiu atradimu Europos turistui gali tapti Centrinės Azijos regionas. Pavyzdžiui, Kazachstanas – devintoji pagal plotą pasaulio šalis, esanti unikalioje teritorijoje tarp Europos ir Azijos, kur gyvena mažiau nei 20 milijonų žmonių, o patys Kazachstano gyventojai vadina jį „Didžiosios stepės šalimi“.

Šios valstybės stambiųjų miestų gatvės daugeliui europiečių atrodo labai plačios ir kartais – net tuščios. Tačiau Kazachstane svarbiausia – įvairi ir turtinga gamta. Vienoje šalyje galima pamatyti ir begalinę stepės erdvę, ir aukštus kalnus, ir nuostabius ežerus, galima pailsėti kalnų slidinėjimo kurorte, pasivaikščioti miškuose, užsiimti alpinizmu ir plaukiojimu upės slenksčiais (raftingu).

Šalies vakaruose plyti nuostabaus grožio Mangystau kanjonas.

Daugelyje kelionių tinklalapių („TripAdvisor“, „LonelyPlanet“ ir kt.) galima rasti straipsnių apie didžiausią Kazachstano didmiestį Almatą, esantį šalies pietryčiuose. Šis kalnų papėdėje esantis miestas ir jo apylinkės garsėja gražiais gamtovaizdžiais, šiuolaikiniu kalnų slidinėjimo kurortu Šymbulaku. Pats miestas turi turtingą ir įdomią istoriją, kurią liudija paminklai ir praeito amžiaus mediniai statiniai. Nors Almatoje gyvena beveik 2 mln. žmonių, čia gyvenimo tempas lėtas ir ramus – miestiečiai niekur neskuba ir gyvena savo malonumui.

Almata apsupta kalnų, todėl atrodo, kad miestas yra iš visų pusių stebimas gamtos. Funikulieriumi galima tiesiai iš skvero pakilti į Kok Tobės kalną, kur yra įrengtas poilsio parkas ir specialios apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria puiki miesto panorama – matomas praktiškai kiekvienas pastatas.

Vos valanda kelio iki kalnuose esančio Medeu slėnio, kuris garsėja savo aukštikalnių čiuožykla, grynu oru ir gamtovaizdžiais. Dar aukščiau – kalnų slidinėjimo kurortas Šymbulakas, esantis vaizdingame Užilės Alatau kalnų tarpeklyje.

Kazachstanas – kontrastų šalis.

Nepakartojama gamta

Visuose turistiniuose maršrutuose į Almatą yra numatomas apsilankymas Šaryno kanjone. Daugelis čia pabuvojusių turistų pažymi, kad šių didingų uolų prie Šaryno upės vaizdas gniaužia kvapą.

Dar viena gamtos įžymybė arti Almatos yra Kolsajaus ežerai – trijų ežerų sistema Šiaurės Tian-Šanyje. Žydras vanduo, apsuptas vaizdingų kalnų šlaitų ir miškų, kasmet pritraukia vis daugiau gamtos mylėtojų.

Lankantis Kazachstane negalima aplenkti etninio turizmo – tai šalis, turinti gausų istorinį ir kultūros paveldą. Neseniai buvo parengtas Didžiojo Šilko Kelio – prekybos maršruto, senovėje jungusio Rytus ir Vakarus, prie kurio yra daugybė istorinių paminklų – atkūrimo projektas. Vienas tokių paminklų – Turkestano miestas, kuriame išsaugota senovinė miestų statybos struktūra su istoriniais karavanų keliais.

Kazachstanas gali tapti atradimu daugeliui europiečių, ieškančių ne tik gražių peizažų, bet ir galimybės pažinti kitokią kultūrą ir istoriją.

Šalies vakaruose – Kaspijos jūra, Mangyšlako pusiasalio senkapiai (nekropoliai), paminklų kompleksas Bukej Orda, Mangystau kanjonai, pietuose – požeminės Beket-Ata ir Šakpak-Ata mečetės, Omaro ir Turo mauzoliejus. Neįmanoma nepaminėti ir Kazachstano sostinės, kuri visai neseniai gavo naują pavadinimą – Nur-Sultan (anksčiau miestas buvo vadinamas Astana). Sostinės architektūra stebina netgi visko mačiusį turistą: įvairiausių formų aukštų stiklo pastatų kaimynystėje – ryškių spalvų gyvenamieji namai, o šalia jų – daugybė parkų ir skverų su monumentais ir paminklais.

Pastaruoju metu pastebima, kad kultūrinis-pažintinis turizmas pasaulyje kasmet tampa vis populiaresnis už paplūdimių turizmą. Vertinant šiuo aspektu, Kazachstanas su jo įdomia istorija, kultūra ir gamta gali tapti labai įdomia atostogų kryptimi.

 

Arvydas Makauskas

 

 

 

 

Rekomenduojami video