Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaunietis dukroms pastatė pasakišką namelį

Bene kiekvienas vaikas svajoja apie vietą, kurioje galėtų žaisti nieko netrukdomas ir šeimininkauti. Tad tokią erdvę tėvai dažnai imasi sukurti savomis rankomis. Pavelas ir Sabina Lavrukaičiai savo dukroms sukūrė tikrų tikriausią raganų namelį, kokius galima išvysti pasakų knygų iliustracijose.

Tai ne pirmas toks šeimos statinys: gimus pirmajai dukrai Paulai (6), mergaitei buvo suręstas nedidelis žaidimų namelis. Gimus antrai dukrai Neilai (2) mergaičių tėtis pastatė didesnį namuką, o kai pagausėjo ir kaimynų šeimos, nusprendė, kad prireiks dar didesnės žaidimų erdvės.

Svajojo apie rožinį namelį Žiemą Pavelas ieškojo idėjų internete. Rastus variantus rodydavo ir dukroms, stebėdavo, kaip jos reaguoja į tėčio siūlymus. „Joms labiau patiko įdomesni, ryškesnių spalvų, nestandartinių formų nameliai. Žinoma, mergaitės norėjo rožinio namelio, bet sakiau, kad vidus galės būti tokios spalvos, o išorei reikėtų pasirinkti kitas spalvas, kurios labiau derėtų prie bendro sodo vaizdo“, – pasakoja vyras.

Asmeninio archyvo nuotr.

Atėjus pavasarinei šilumai dviejų mergaičių tėtis ėmėsi darbų. Darbas truko visą šiltąjį sezoną. Tiesa, vyras truko ilgiau negu galvojo. „Užtrukau ilgiau, nes darbų procese mintys išsikraipo ir atsiranda naujų idėjų, naujų minčių, kaip derėtų viską daryti.

Jeigu skaičiuočiau dienomis, tai prie namelio užtrukau apie 30 dienų“, – pasakoja vyras. Nesilaiko standartų Šis pasakiškas raganų namelis net neturi keturių kampų: jis turi septynis arba aštuonis kampus, o sienos krypsta į visas puses. Tas pats ir su stogu: jo aukštis skiriasi ir beveik niekur negalima rasti tikro stataus kampo. Vienintelės išimtys yra pamatas ir laiptai. „Aš nemėgstu kopijuoti ir nemėgstu standartų.

Standartinis namelis kainuotų labai brangiai.Aš pagalvojau, kad man geriau padaryti kažką savo ir įdomaus, negu kopijuoti jau kažkieno padarytą darbą“, – teigia Pavelas. Vyras priduria, kad pats nebandė skaičiuoti, kiek jam atsiėjo pastatyti tokį namelį. Mergaičių tėtis kartais prisideda prie atliekų rūšiavimo, todėl jis panaudojo ir kitų žmonių išmestą fanerą. Jis juokiasi, kad vieniems ji atrodė, kaip šiukšlės, o jam kaip statybinė medžiaga.

Asmeninio archyvo nuotr.

Prie vidaus įrengimo prisidėjo ir mergaičių mama Sabina. Ji surinko visus balkone pamirštus žaislus ir surado jiems vietą namelyje, rūpinosi vidaus apdaila. Mergaitėms namelyje yra pastatytos ir dvi lovytės. Taip pat planuojama įrengti ir mažą virtuvėlę.

„Dukros visada prisideda. Bandė dažyti, pusę dažų išpylė ir daugiau sugadino negu padėjo. Bet irgi prisidėjo“, – juokiasi jis. Mergaitės matė visą statymo procesą, tačiau galutinis rezultatas jas vis tiek nustebino ir suteikė daugybę džiaugsmo. Pasak tėčio, nors ir Neila dar nekalba, tačiau jos džiaugsmas buvo neišmatuojamas.

 

Laura Bilinskaitė

Rekomenduojami video