Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas ketvirtas rusas nėra girdėjęs apie stalinistines represijas

Beveik ketvirtadalis rusų nieko nežino apie diktatoriaus Josifo Stalino laikų represijas, rodo Rusijos valstybinio viešosios nuomonės tyrimo instituto (VCIOM) atlikta apklausa.

„Į klausimą „Ar girdėjote, kad XX amžiaus 4-5-ajame dešimtmečiais vyko persekiojimas politiniais motyvais“ kas ketvirtas – 24 proc. (respondentų) – atsakė, kad apie represijas pirmąkart išgirdo iš mūsų apklausos atlikėjų“, – sakė VCIOM direktorius Valerijus Fiodorovas.

Pasak jo, tai, ar respondentai žino apie stalinizmo represijas, tiesiogiai priklauso nuo jų amžiaus: apie jas girdėjo 86 proc. vyresnių kaip 60 metų rusų ir tik 54 procentai 18–24 metų amžiaus grupės atstovų.

Kaip rodo šių metų rugpjūčio 22 ir 24 dienomis atlikta apklausa, daugiau kaip du trečdaliai rusų, vyresnių kaip 18 metų, mano, kad stalinistinės represijos buvo masinės ir jos buvo tikslinė valstybės politika.

23 proc. respondentų manymu, represijų aukomis tapo šimtai tūkstančių žmonių, 19 proc. įsitikinę, kad nukentėjo milijonai piliečių, o dar 17 proc. rusų sakė manantys, jog nuo represijų nukentėjo dešimtys tūkstančių žmonių, nurodė V. Fiodorovas.

Daugiau kaip pusė apklaustųjų mano, kad politiniais motyvais persekiojami buvo nekalti žmonės. 66 proc. piliečių sakė manantys, jog tų asmenų bylos buvo tiriamos pažeidinėjant įstatymus ir žmogaus teises.

Be kita ko, apklausos rezultatai parodė, kad 36 proc. rusų mano, jog represijomis siekta valstybinių tikslų, o 45 proc. piliečių įsitikinę, jog buvo siekta asmeninių tikslų.

Rekomenduojami video