Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas, jei D. Trumpas apžaidė V. Putiną

Nuo tada kai amerikiečių spec. tarnybų vadovybė apkaltino Rusiją įsipainiojus į lapkritį vykusius prezidento rinkimus, JAV prezidentui Donaldui Trumpui tenka nuolat neigti kaltinimus tuo, kad jis yra Kremliaus marionetė, rašo Marcas Bennettsas leidiniui „Politico“.

Yra ir kitas Kremliaus kišimosi paaiškinimas. Jis gali pasirodyti nelogiškas, tačiau nesant realių įrodymų to, kad Trumpas „yra Putino kišenėje“, turi ne mažesnę teisę į gyvavimą. Kas, jeigu Trumpas apžaidė Putiną? Apsvarstykime versiją, anot kurios Trumpas apgavo Kremlių daug žadančiais pareiškimais kritiniais Rusijai klausimais, tokiais kaip ekonominės sankcijos ir Krymo pripažinimo Rusijos teritorija klausimais, tačiau pats jis nesirengė jais vadovautis.

Tokiu būdu, Baltųjų Rūmų užkariavimo procese jis gautų, net atvirai neprašydamas, prieigą prie įvairių formų kibernetinio puolimo ir melagingų naujienų. Skamba visiškai neįtikimai ir neįrodomai? Be abejonės. Tačiau tą patį galima sakyti ir apie dažnai pasigirstantį tvirtinimą, kad Trumpas – mandžūriškas prezidentas, kurio kiekvieną ėjimą nuotoliniu būdu reguliuoja Maskva.

Neseniai įvykę D. Trumpo pozicijos pokyčiai, kuri anksčiau atrodė pakankamai dėkinga Kremliui, sudaro vis stipresnį įspūdį, kad V. Putinas šiame žaidime buvo paprasčiausias pėstininkas. Leonidas Sluckis, Rusijos Dūmos, kuri antradienį paskelbė, kad Donaldo Trumpo atžvilgiu būtina „ruoštis blogiausiam“, užsienio reikalų komiteto pirmininkas, pripažino, kad neseni Baltųjų Rūmų pareiškimai įnešė gerokai nerimo šalies valdžiai.

„Kaip šaltas dušas, tai gerokai apmalšino mūsų entuziazmą tikintis pokyčių iš Trumpo ir jo komandos,“ – praėjusią savaitę Rusijos žiniasklaidai kalbėjo jis.

Neįtikėtinas D. Trumpo virsmas iš herojaus į pabaisą užsibaigė praėjusią savaitę, kuomet jis pažadėjo amerikiečių branduolinį arsenalą paversti pačiu geriausiu kortų kaladėje, į ką Maskva niūriai atsakė perspėjimu dėl naujų ginkluotės varžybų. Rusijos nusivylimas yra akivaizdus.

Ar tai tas pats Trumpas, kuris atrodė tiek daug žadantis priešrinkiminės kampanijos metu? Ar tai tas žmogus, kuris gyrė Putiną, kaip stiprų lyderį ir grubiai užsimindavo, kad suskaldys „pasenusį“ Šiaurės Atlanto aljansą? Kur Trumpas, kurio pergalei švęsti rusai šovė šampaną? Tačiau ir V. Putinas turi priežasčių šypsotis.

Net jeigu D. Trumpas ir apvyniojo rusus aplink pirštą, tai jo prezidentavime Rusijai vis tiek yra naudos. Buvusio Kremliaus tarnautojo, politologo Stanislavo Belkovskio nuomone, Rusijos valdininkai alpėjo iš laimės dėl Trumpo išrinkimo, nes taip nusprendė, kad jis įrodė „amerikiečių demokratijos silpnumą“. Pirmąsias kelias Donaldo Trumpo savaites prezidento pareigose, šis įtarimas buvo tik sustiprintas. „Šiuo atžvilgiu Putinas – nugalėtojas,“ – pareiškė S. Belkovskis.

Rekomenduojami video