Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karalienė Elžbieta ll-oji pasauliui kenčiant nuo koronaviruso kreipėsi į tautą

Visame pasaulyje sparčiai plinta koronavirusas, o dėl jo keliamos grėsmės sveikatai, daugelyje pasaulio šalių skelbiamas karantinas. Būtent dėl to karalienė Elžbieta ll-oji sekmadinio vakarą pasakė neeilinį pranešimą.

20 val. vietos laiku karalienė sukvietė Anglijos gyventojus prie televizijos ekranų ir pasakė kalbą. Karalienė BBC eterio metu dėkojo visiems fronto linijoje esantiems medikas, taip pat priežiūros ir kitiems svarbiems darbuotojams, „kurie nesavanaudiškai tęsia savo kasdienes pareigas ne namuose palaikydami mus visus.

Esu tikra, kad tauta prisijungs prie manęs ir užtikrins, kad tai, ką darai, yra vertinama ir kiekviena tavo sunkaus darbo valanda priartina mus prie įprastesnių laikų“, – teigė ji. „Kartu mes kovojame su šia liga ir noriu jus patikinti, kad jei liksime vieningi ir ryžtingi, mes ją įveikime“.

Karalienė taip pat dėkoja tiems, kurie lieka namuose, taip „padėdami apsaugoti pažeidžiamus žmones ir išgelbėti daugelio šeimų skausmą, kurį jau jaučia tie, kurie prarado artimuosius“.

Karalienė tikina, kad visame pasaulyje jau esti jautrių istorijų, kai žmonės susirenka padėti kitiems, nesvarbu, ar tai būtų maisto siuntinių ir vaistų pristatymas, kaimynų patikrinimas ar verslo pertvarkymas bei priduria, kad kai kuriems tai tapo ir apmąstymų laiku: „Nors savireguliacija kartais gali būti sunki, daugelis įvairių religijų žmonių tiki, kad tai suteikia galimybę sulėtinti tempą, pristabdyti ir apmąstyti maldoje ar meditacijoje“, - sako ji.

„Kovos su koronavirusu iššūkis skiriasi nuo kitų sunkumų, su kuriais teko susidurti anksčiau. Šį kartą mes jungiamės su visomis tautomis visame pasaulyje, pasitelkdami didelę mokslo pažangą ir instinktyvią užuojautą, kad pasveiktume. „Mums pasiseks – ir ta sėkmė priklausys kiekvienam iš mūsų“, – kalbėjo karalienė.

Karalienė pažadėjo tautai, kad laukia geresnės dienos ir, kartodama Vera Lynn karo dainos žodžius, kad „mes vėl susitiksime“, ji sako: „Turėtume pasiguosti, kad nors mums dar daug ką reikės ištverti, gražės geresnės dienos: vėl būsime su draugais, mes vėl būsime su savo šeimomis, mes dar susitiksime".

Kaip skelbia BBC, karalienė į tautą per televiziją viso kreipėsi 5 kartus. Tai 1991 m. prasidėjus karui Irake, mirus princesei Dianai, mirus karalienės motinai ir tarė trumpą padėkos kalbą savo deimantinio jubiliejaus proga. Dar prieš skelbiant pranešimą, portalas thesun.co.uk., teigė, kad šioje kalboje ji skirs padėkas medikams, slaugos darbuotojams bei kitiems žmonėms, kurie stengiasi ir daro viską, kad šią pandemiją kuo greičiau sustabdytų.

„Mūsų šalies gyvenimo laikas sutriko. Sutrikimas, kuris kai kuriems atnešė sielvartą, daugeliui finansiniaus sunkumus ir tai yra milžiniški mūsų visų kasdienio gyvenimo pokyčiai“, – dar prieš kalbą sakė karalienė. Karalienė tikisi, kad kitąmet visi britai galės didžiuotis, kaip susidorojo su šia pandemija ir išliko stirpūs.

Rekomenduojami video