Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kanados sostinėje Otavoje tęsiasi protestas prieš privalomus skiepus: paskelbta nepaprastoji padėtis

Kanada stoja į kovą su sostinę Otavą jau devintą dieną blokuojančiais protestuotojais. Pareigūnai sako, kad prie sunkvežimių vairuotojų „Laisvės konvojaus“ prisišliejo visokio plauko radikalų, kurie siaubia miestą ir gąsdina žmones. Dėl to Otavoje meras paskelbė nepaprastąją padėti ir didina mieste tvarką prižiūrinčių pareigūnų gretas.

Kanados sostinėje Otavoje ir toliau tęsiasi sunkvežimių vairuotojų protestas prieš privalomus skiepus. Jau dešimtą dieną vairuotojai ir jų rėmėjai būriuojasi prie parlamento. Jie kelia triukšmą dėl skiepų ir lieja pyktį ant valdžios dėl pandemijos valdymo. Savaitgaliais susiburia tūkstančiai protestuotojų, paprastomis dienomis lieka kiek daugiau nei šimtas: „Esu čia, nes smerkiu tai, kad nepasiskiepiję žmonės dvejus metus buvo gėdinami ir viešai drabstomi purvais. Kanadoje tai prieštarauja žodžio laisvei. To daryti negalima.“

 Otavos policija sako, kad prie „Laisvės konvojumi“ pasivadinusių sunkvežimių vairuotojų prisijungė kraštutinių dešiniųjų ir ekstremistinių pažiūrų asmenys, kurie naudojasi proga ir kursto sostinėje neapykantą, kelia neramumus. Per protestus pasitaiko mojuojančių nacių ir konfederatų vėliavomis.

Otavos policija praneša, kad pradėjo 60 kriminalinių tyrimų dėl vagysčių, rasistinių išpuolių, turto niokojimo. Tad Otavos meras nusprendė susigrąžinti miestą į savo rankas ir skelbia sostinėje nepaprastąją padėtį.

Anot mero, Otavoje bus sustiprintos pareigūnų pajėgos. Jis neatmeta, kad skirs baudas ar net sulaikys asmenis, kurie sostinės centrą užėmusiems ir ten palapinių miestelį įkūrusiems protestuotojams tiekia maisto ir degalų. Kanados premjeras, kuris dėl jam ir jo šeimai iškilusio pavojaus iš Otavos išvyko į slaptą rezidenciją, protestuotojus yra pavadinęs mažuma, kurios požiūris į skiepus neatspindi daugumos kanadiečių nuomonės.

Rekomenduojami video