Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kanados atstovai: gali prireikti laiko suvokti popiežiaus vizito į Kanadą svarbą

Po popiežiaus Pranciškaus atsiprašymo už Katalikų Bažnyčios narių ir institucijų dalyvavimą Kanados valdžios sukurtoje čiabuvių prievartinės asimiliacijos sistemoje buvo paskelbti Kanados valstybės ir vyriausybės vadovų pareiškimai, kuriais pakartojamas įsipareigojimas tęsti tiesos paieškas ir prisidėti prie nukentėjusiųjų dvasinio gijimo proceso.

Pirmadienį vykusiame popiežiaus susitikime su indėnais dalyvavęs Kanados premjeras Justinas Trudeau paskelbė pareiškimą, kuriame patikino, kad vyriausybė ir toliau rems internatinėse mokyklose čiabuvių patirtų traumų gydymą. „Niekas negali pamiršti to, kas nutiko internatinėse mokyklose visoje Kanadoje. Visi turime užtikrinti, kad tai niekada nepasikartotų. Siekdami susitaikymo ir gydymo, kartu kursime geresnę ateitį čiabuviams ir visiems kanadiečiams“, – pareiškė Kanados vyriausybės vadovas.

Pasak gubernatorės, popiežiaus susitikimas su vietinių genčių atstovais ir atsiprašymas – tai paskata visiems tęsti susitaikinimo procesą, visiems kartu dirbti su viltimi ir atsinaujinimo dvasia

Pareiškimą paskelbė ir Kanados generalinė gubernatorė Mary Simon. „Šiandien buvo diena, kuri mus pastūmėjo į priekį ir suteikė nukentėjusiems asmenims paguodą, kuri padės jiems gijimo kelyje, – pareiškė ji. – Ši diena taip pat mums primena, kad žmonės yra netobuli ir kad institucijos be budraus vadovavimo gali padaryti daug žalos. Tačiau dirbdami kartu galime daug pasiekti.“ Pasak gubernatorės, popiežiaus susitikimas su vietinių genčių atstovais ir atsiprašymas – tai paskata visiems tęsti susitaikinimo procesą, visiems kartu dirbti su viltimi ir atsinaujinimo dvasia, siekiant kurti teisingesnę visuomenę ir geresnį rytojų.

Buvęs internatinės mokyklos auklėtinis vienos indėnų genčių vadas Philas Fontaine’as spaudai sakė, kad čiabuvių bendruomenės labai norėjo, kad popiežius Pranciškus atvyktų. Jo nusižeminimas nukentėjusiųjų akivaizdoje buvo jaudinantis gestas ir jis daug reiškia daugybei žmonių. Kiekvieną kartą, kai popiežius ištardavo žodį „atsiprašau“, pasigirsdavo susitikimo dalyvių plojimai.

Kitas indėnų genties vadas Desmondas Bullas pažymėjo, kad gali prireikti laiko gerai suvokti pirmadienio įvykio svarbą. Jis pabrėžė, kad susitaikinimo procesas yra reikalingas ne tik dėl to, kad nukentėjusieji pagytų nuo savo traumų, bet ir dėl to, kad kiti kanadiečiai sužinotų apie nukentėjusiųjų istoriją, kad geriau pažintų čiabuvių tautų kultūras.

Rekomenduojami video