Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kam pavojingos beglobės katės?

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas tyrimas parodė, kad katės yra pražudžiusios milijardus paukščių. Tiesa, jos yra pavojingos ir kitiems smulkiems gyvūnams, bet tai – iš esmės žmonių sukelta problema, teigia gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

LRT RADIJO klausytojas Vladas iš Kauno domisi beglobėmis katėmis. „Neseniai klausiausi laidos, kurioje buvo aptarinėjama beglobių kačių ir kitų gyvūnų mieste problema. Pastebėjau, kad pas mus zylučių ar žvirblių jau retai kada pamatysi, lieka tik varnos, kurios moka apsiginti, todėl puikiai veisiasi. Kiek žinau, katė yra plėšriausias gyvūnas mūsų aplinkoje. Ji plėšia ir žudo net ir tada, kai visai nenori ėsti. Kokius dar gyvūnus naikina beglobės katės ir kaip spręsti jų problemą?“ – teiraujasi vyras.

S. Paltanavičiaus teigimu, pačios katės nėra kaltos dėl savo plėšrumo, tai – jomis nesirūpinančių žmonių sukelta problema.

„Katė savo prigimtimi yra naminis gyvūnas ir turėtų gyventi namuose. To, kad jų galima matyti visuose laukuose, soduose, nelaikyčiau jokiu pasiekimu.

Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo suskaičiuota, kad katės yra pražudžiusios ne milijonus, o milijardus paukščių. Kaltos ne jos pačios (prigimtis joms liepia medžioti), o žmonės, kurie nesugeba susitvarkyti su savo augintiniais, leidžia jiems daryti, ką nori. Todėl tai yra mūsų visų reikalai“, – kalba gamtininkas.

Anot jo, jei pastebėtas beglobis gyvūnas, jis turėtų būti sugautas, perduotas globėjams. Iš jų tikriausiai kažkas jį pasiims ir laikys namuose bei neleis naikinti paukščių.

„Tiesa, katės naikina ne tik paukščius – jei sode ar kieme gyvena katė, greičiausiai aplink nepamatysime voveraičių, prie kaimo sodybos – kiškių ir kitų smulkių gyvūnų“, – teigia S. Paltanavičius.

Rekomenduojami video