Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada futbolas lietuviams įdomesnis už krepšinį

Prancūzijoje vykstantį Europos futbolo čempionatą bus galima stebėti daugelyje šalies barų ir kavinių. Vilnius ir vėl suteiks išskirtinę galimybę čempionatą stebėti didžiausioje sirgalių zonoje. LRT.lt domėjosi, kokių priemonių imasi barai ir kavinės, siekdamos privilioti kuo daugiau sirgalių.

Pirmosios 15-ojo Europos futbolo čempionato rungtynės įvyks birželio 10-ąją. Penktadienį susitiks Prancūzijos ir Rumunijos vienuolikės. Šias varžybas, kaip ir daugelį kitų, transliuos LRT TELEVIZIJA.

Tuo metu nuo birželio 8-osios iki liepos 11-osios Vilniuje, pievoje prie Baltojo tilto, bus įkurta sirgalių zona ir vyks UEFA EURO 2016 futbolo varžybų transliacijos. Kaip LRT.lt informavo sostinės savivaldybės Saugaus miesto departamento organizavimo poskyrio vyr. specialistė Gintarė Makarevičienė, visas išlaidas organizuojant renginį apmoka renginio organizatoriai.

Ši sirgalių zona prie Baltojo tilto jau buvo įrengta 2014-aisiais, vykstant pasaulio futbolo čempionatui – tuomet ji užėmė apie 3 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Tokia pati galimybė buvo ir praėjusiais metais, kai vyko Europos krepšinio čempionatas. Ši idėja pasiteisino – rungtynes, įsitaisę pievoje, stebėjo šimtai vilniečių ir miesto svečių.

Baruose dirbo dizaineriai

Prasidėjus futbolo ar krepšinio čempionatams, pagyvėjimą pajaučia ir barai. „Piano man“ ir „Gringo“ barų vadovas Saulius Galdikas LRT.lt viliasi, kad Europos futbolo čempionatas padės pritraukti žmonių.

„Vasarą daugeliui barų, kurie neturi terasų, yra ne sezonas. Todėl bet kokie papildomi įvykiai, o šiuo atveju – čempionatas, padeda pritraukti žmonių. <...> Kažko ypatingo nelabai ir reikia – užtenka pastatyti televizorius“, – tikino verslininkas.

Pasak S. Galdiko, jo vadovaujami barai jau yra papuošti artėjančio futbolo čempionato atributika: „Atsirado detalių, susijusių su futbolo čempionatu: yra išvardintos komandos, pogrupiai, laikai, pateikta čempionato schema. Po kiekvienų varžybų bus surašomi rezultatai. Manome, kad tokios priemonės žmonėms labiau padeda pajausti šventinę atmosferą“.

Verslininkas tikino, jog futbolo sirgaliai – kitokie nei krepšinio.

„Nėra ko lygintis į Anglijos barus – ten, vykstant futbolo čempionatams, žmonių būna gausu. Lietuva tokiuose čempionatuose nežaidžia, todėl situacija čia yra kitokia. Gal kas nustebs, bet futbolo sirgaliai skiriasi nuo krepšinio sirgalių: krepšinis lietuvius domina tuomet, jei žaidžia Lietuvos rinktinė, o kitų šalių rinktinių žaidimas nelabai įdomus.

Tuo metu futbolo ypatybė – kad ir kas žaistų, yra didelė tikimybė, kad bus daugiau susidomėjusių ir žiūrinčių – taip pat ir tų, kurie į barus galbūt net neplanavo eiti. Bet jei, pavyzdžiui, darbo kolektyvas sugalvojo eiti žiūrėti futbolo varžybas, tai bare būna daugiau žmonių“, – pasakoja S. Galdikas, palaikantis Anglijos vienuolikę. „Ji niekada nieko nelaimi, bet, tikimės, gal kada nors netyčia pavyks“, – juokais pridūrė barų savininkas.

Prie Kauno Rotušės įsikūrusios kavinės „Skliautas“ bendraturtis Ąžuolas Gaižutis pasakoja, jog jo kavinės kieme taip pat bus galima stebėti futbolo transliacijas. „Kieme bus didelis televizorius, taip pat – didžiulis ekranas vakaro rungtynėms. Prie Rotušės kol kas nesikelsime, nebent per finalo rungtynes“, – planus LRT.lt vardijo verslininkas. Kai 2014-aisiais Brazilijoje vyko pasaulio futbolo čempionatas, ekranai buvo pastatyti prie Rotušės.

Anot Ą. Gaižučio, palyginti su pasaulio futbolo čempionatu, susidomėjimas Europos futbolo čempionatu esą yra mažesnis:  „Galbūt tautiečiai aktyviau domėsis ketvirtfinaliais, pusfinaliais ir finalu. O apskritai labai didelių vilčių, kad bus didelis susidomėjimas, nededu – senoji karta, kuri labai domėjosi, arba pakeitė savo hobį, arba žiūri galbūt jau kituose kraštuose.“

 

Rekomenduojami video