Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jungtinėje Karalystėje vėjas „deda į pavėsį“ branduolinę energetiką

Londono karališkasis koledžas (ang. Imperial College London) paskelbė, kad per pirmąjį 2018 metų ketvirtį vėjo jėgainės Jungtinėje Karalystėje pagamino daugiau elektros energijos nei branduolinės jėgainės. Šios naujienos buvo atskleistos 7-oje „Electric Insights“ ataskaitoje.

Kiekvieną ketvirtį šią ataskaitą rengia dr. Iain`as Staffell`as iš Aplinkos politikos centro drauge su kitais ekspertais. Naujoji „Electric Insights“ analizė parodė, kad 18,8 proc. JK elektros energijos pagamino vėjo jėgainės. Taip pat tyrimas atskleidė, kad esant didžiausiam vėjo jėgainių parko pikui – maksimaliam galingumui – vėjo jėgainės patenkino 47,3 proc. visos šalies elektros poreikio. Bendrai, vėjo energetika pasiekė 14 GW ir galiausiai pagamino daugiau energijos nei branduolinės jėgainės.

Gana įspūdinga yra tai, kad kovo 17-aja vėjas patenkino 47,3 proc. visos šalies elektros poreikio. „Tai yra džiugi ir raminanti žinia, kuri rodo, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai suteikia daugiau galios šalyje, ypač šaltuoju metų laiku“, – teigė Staffell`as. „Tai vyko tuo pat metu, kai JK energetikos sistema buvo testuojama „žvėries iš rytų“, tad atsinaujinantys energijos šaltiniai ir toliau parodė esantys patikimi ir svarbi elektros energetikos sistemos dalis.“ „Žvėris iš rytų“ buvo ilgas ir agresyviai šaltas laikotarpis, kurio metu vėjo energetika patenkino 12–13 proc. Britanijos elektros energijos poreikio.

Reikia pastebėti, kad per pirmuosius tris 2018 m. mėnesius branduolinės jėgainės turėjo tam tikrų problemų. Du reaktoriai buvo laikinai sustabdyti dėl techninės apžiūros, o kitas neveikė dėl „jūros dumblių, kurie užkimšo branduolinius reaktorius. Manau, kad šioje ataskaitoje parodoma kokia yra sudėtinga ir tarpusavyje susijusi mūsų energetikos sistema“, – teigia Staffell`as – „vis dar yra kritinių klausimų dėl atsparumo ir tiekimo saugumo.“

Ataskaitoje teigiama, kad vėjas buvo antras pagal dydį elektros energijos šaltinis ir jį aplenkė tik dujos. Nauji vėjo energetikos pajėgumai buvo lemiamas veiksnys nulėmęs tai, kad anglies dioksido išmetimai per šį ketvirtį sumažėjo 7 proc., lyginant su tuo pačiu periodu 2017 m.

Žinoma, reikia paminėti ir tai, kad vėjo energetikai pagelbėjo ir kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai (saulė, biomasė, hidroenergetika), kurie iš viso pagamino 26 proc. JK elektros energijos. Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad dėl augančių atsinaujinančių energijos šaltinių sumažėjo anglies ir dujų indėlis į bendrą JK energetikos sektorių.

Rekomenduojami video