Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jungtinėje Karalystėje pūva derlius – niekas nesitikėjo, kad trūks tiek imigrantų

Vaisiai ir daržovės pūva Jungtinės Karalystės laukuose, nes dėl „Brexit“ atsiradę ribojimai baido migrantus nuo darbo šioje šalyje. Su naujienų kanalu „Euronews“ kalbėję žemdirbiai tikino, kad judėjimo laisvių suvaržymai jiems daro niokojantį poveikį.

Nuo šių metų pradžios pradėjusios galioti „Brexit“ taisyklės darbininkų samdę iš Rytų Europos daro kur kas sudėtingesnę.

Anglijos pietų pakrantėje įsikūrusi žemdirbių kompanija „Barfoots of Botley“ laukuose paliko 750 tūkst. cukinijų. Įmonei nesiseka surasti darbuotojų, todėl, jei situacija nesikeis, ateityje gali tekti priimti sudėtingus sprendimus.

„Judėjimo laisvių suvaržymai daro griaunantį poveikį. Ir ne tik kalbant apie žemės ūkį ar sodininkystę – taip yra kone kiekviename sektoriuje, kur anksčiau metai iš metų dirbdavo užsieniečiai“, – teigė „Barfoots of Botley“ vykdantysis direktorius Julianas Marksas.

Stingant derlių galinčių surinkti darbuotojų, įmonei kyla problemų vykdant įsipareigojimus prekybos tinklams. Pašnekovas mano, kad arba parduotuvių lentynos stovės tuščios, arba didieji tinklai ims importuoti prekes iš ES.

J.Marksas pridūrė, kad buvo tragiška matyti, kad toks kiekis daržovių nueina perniek – nors žemdirbiai ruošėsi iššūkiams, tačiau nesitikėjo, kad padėtis bus tokia prasta.

„Tangmere Airfield Nurseries“ – viena stambiausių saldžiųjų paprikų augintojų ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir Europoje. Jos vienas vadovų Markas Knightas „Euronews“ prisipažino nesitikėjęs, kad į šalį dirbti nebeatvyks šitoks skaičius darbininkų iš kitų kraštų.

Vyriausiasis vadybininkas Gerrardas Vonkas sakė, kad jų verslas jau 33-ejus metus kliovėsi sezoniniais darbuotojais iš Rytų Europos, tačiau po „Brexit“ taisyklių įsigaliojimo tokių darbininkų vien jų įmonėje 72 mažiau nei pernai. Dėl to daržovės pernoksta – jų nespėjama nuskinti.

Tiek G.Vonkas, tiek ir M.Knightas galvoja, kad prie susiklosčiusios padėties nepalyginamai daugiau prisidėjo „Brexit“, nei dėl kovido atsiradę keliavimo draudimai: į Jungtinę Karalystę atvykę europiečiai nebesijaučia kaip namie.

Britų vyriausybė mėgino spręsti šias problemas ragindama be darbo dėl kovido pandemijos likusius žmones rinktis darbą pas šalies ūkininkus.

Tačiau viena įdarbinimo agentūrų „Pro-Force“ suskaičiavo, kad iš 450-ies Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ir tokios idėjos paviliotų britų tik 4 proc. liks dirbti iki sezono galo.

Daugeliui tai buvo tik trumpalaikis išsigelbėjimas sunkiausiu metu.

Rekomenduojami video