Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JT vadovas įspėja pasaulį: baikime kariauti su gamta

Pradėdamas Jungtinių Tautų klimato konferenciją, JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas primygtinai paragino šalis paskubėti kovojant su klimato krize. „Jei mes greitai nepakeisime savo gyvenimo būdo, sukelsime grėsmę pačiam gyvenimui“, - sakė jis pirmadienį Madride.

„Sprendimai, kuriuos mes čia priimsime, galiausiai nulems, ar eisime vilties, ar kapituliacijos keliu“, - kalbėjo A. Guterresas, pradėdamas dviejų savaičių konferenciją, kurioje dalyvauja delegacijos iš beveik 200 šalių.

Mokslas rodo, kad klimato šilimas ir dramatiški jo padariniai progresuoja greičiau nei tikėtasi, sakė JT vadovas. Milijonai jaunų žmonių pasaulyje reikalauja ryžtingų veiksmų kovoje su ekstremalia klimato padėtimi. „Mes pagaliau turime parodyti, kad rimtai norime užbaigti karą su gamta“, - akcentavo A. Guterresas.

Šiuo metu žmonija, anot jo, sąmoningai naikina ekosistemas, kurios leidžia jai gyventi. Pirmiausiai iškastinis kuras – anglis, dujos ir nafta - esą turi likti ten, kur yra: žemėje. „Arba mes sustabdysime savo priklausomybę nuo anglies, arba visos mūsų pastangos bus veltui“, - kalbėjo JT generalinis sekretorius.

Pirmiausiai šalys, kurios išmeta į atmosferą daugiausiai šiltnamio efektą sukeliančių dujų, turi daryti daugiau. „Man neviltį kelia (...) lėtas pokyčių tempas, pirmiausiai todėl, kad mes jau turime technologijų ir įrankių, kurių mums reikia“, - sakė A. Guterresas.

Jis kritikavo, kad kenksmingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas, nepaisant priešingų pažadų, per praėjusius 10 metų vidutiniškai kasmet augo 1,5 proc. Kad būtų pasiektas tikslas klimato šilimą ilgainiui apriboti iki 1,5 proc., emisijos iki 2030 metų, lyginant su 2010-aisiais, turėtų sumažėti 45 proc. Tai reiškia daugiau kaip 7 proc. mažėjimą kasmet. Ypač G20 šalys turi daryti daugiau.

Rekomenduojami video