Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JT: Iranas naudoja mirties bausmę kaip ginklą

Irano valdžios institucijos naudoja mirties bausmę kaip ginklą, kad galėtų įbauginti gyventojus ir nutildyti joms oponuojančius balsus, teigia Jungtinių Tautų (JT) vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volkeris Turkas.

Tai jis pareiškė po to, kai praėjusį savaitgalį šioje šalyje buvo įvykdytos dar dvi besitęsiančių antivyriausybinių protestų dalyvių egzekucijos.

„Baudžiamųjų procedūrų kaip ginklo naudojimas siekiant nubausti savo pagrindinėmis laisvėmis, kaip dalyvavimas demonstracijose ir jų organizavimas, besinaudojančius žmones prilygsta valstybės sankcionuotam žudymui“, – tvirtino V. Turkas.

„Irano vyriausybė labiau pasitarnautų savo pačios ir šalies gyventojų interesams, jei išklausytų nusiskundimus ir inicijuotų reikiamas teisines ir politines reformas, kurios padėtų užtikrinti pagarbą nuomonių įvairovei, teisei į saviraišką ir susibūrimus bei moterų teisėms“, – pridūrė komisaras.

Turimais duomenimis, Irane bendras myriop nuteistų demonstrantų skaičius šiuo metu siekia 17, o iki šiol jau įvykdytos keturios egzekucijos. V. Turko biuras nurodė gavęs informacijos, kad šalyje visai netrukus gali būti įvykdytos dar dvi mirties bausmės.

„Dar kartą raginu Irano vyriausybę gerbti savo žmonių gyvybes ir balsus ir nedelsiant imtis mirties bausmės moratoriumo bei atšaukti visas egzekucijas“, – kalbėjo V. Turkas.

Masinės demonstracijos Irane prasidėjo praėjusių metų rugsėjo 16 d., kai šalį apskriejo žinia apie 22 m. kurdės Mahsos Amini mirtį. Jauna moteris mirė po to, kai ją buvo sulaikiusi vadinamoji dorovės policija, kuri kaltino ją tariamai pažeidus griežtas hidžabo dėvėjimo taisykles. Manoma, kad M. Amini gyvybė užgeso, nes sulaikymo metu ji buvo žiauriai sumušta. Nuo tada dešimtys tūkstančių žmonių visoje šalyje protestuoja prieš represinį vyriausybės kursą bei prievartą dėvėti galvos apdangalus.

Dėl pradėto brutalaus susidorojimo su šiomis akcijomis Teheranas jau yra susilaukęs naujų Vakarų sankcijų.

Rekomenduojami video