Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JT: dvi Singapūro įmonės nelegaliai siuntė į Šiaurės Korėją prabangos prekes

Nutekintoje preliminarioje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje tvirtinama, kad dvi Singapūro kompanijos pažeidė JT sankcijas tiekdamos į Šiaurės Korėją prabangos prekes, informuoja BBC.

Galutinė ataskaita pateikta JT Saugumo Tarybai ir, tikėtina, kad ji bus paskelbta kitą savaitę.

Tiek JT, tiek Singapūras draudžia prabangos prekių pardavimą Šiaurės Korėjai. Per pastaruosius dvejus metus žymiai buvo sugriežtintos sankcijos Šiaurės Korėjai, nes Pchenjanas ir toliau vykdė branduolinius bandymus ir leido raketas.

Nepaisant pastarojo meto įvykių ir pranešimų, kad vėliau šiais metais gali įvykti Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas, Šiaurės Korėjai ir toliau bus taikomos sankcijos.

Analitikų teigimų, įtariami Singapūro kompanijų pažeidimai, jeigu bus įrodyti, kelia klausimų, kaip plačiai Azijoje paplitę tokie pažeidinėjimai.

Nutekintoje JT ataskaitoje pabrėžiamos dvi Singapūre įsikūrusios kompanijos. Ataskaitoje tvirtinama, kad abi firmos iki 2017 metų liepos tiekė įvairias prabangos prekes į Šiaurės Korėją.

Remiantis JT sankcijomis, jau nuo 2006 metų neteisėta parduoti Šiaurės Korėjai prabangos prekes. Ataskaitoje minimos Singapūre įsikūrusios kompanijos OCN ir „T Specialist“. Tai giminingos įmonės, jų direktorius tas pats. Abi kompanijos neigia pažeidusios įstatymą.

Rekomenduojami video