Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JAV žada nesileisti į kompromisus dėl NATO „atvirų durų“ politikos

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Jungtinės Amerikos Valstijos nesileis į kompromisus su Rusija dėl NATO „atvirų durų“ politikos, praneša TASS.

Duodamas interviu CNN politikas sakė, kad JAV ir Rusija gali siekti bendrų sąlyčio taškų tokiose srityse kaip ginklų kontrolė, saugumo užtikrinimas, rizikos mažinimas ar raketų sistemų dislokavimas.

„Tuo pačiu metu [Rusijos] užsienio reikalų ministrui [Sergejui] Lavrovui leidau aiškiai suprasti, kad yra tam tikri esminiai principai, dėl kurių mes nesileisime į jokius kompromisus. Pavyzdžiui, NATO „atvirų durų“ politika, valstybių teisė spręsti su kuo ir kokius aljansus sudaryti“, – sakė A. Blinkenas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“ sakė, kad šiuo metu darbotvarkėje nėra klausimo dėl naujų narių stojimo į NATO Rytų Europoje, todėl Rusijos reikalavimas Aljansui nesiplėsti yra keistas ir tokių garantijų NATO negali duoti.

Vokietijos kancleris pabrėžė, kad visi žino, jog transatlantinė gynybos organizacija yra reikalinga, o NATO padeda demokratinėms valstybėms ginti jų interesus saugumo srityje.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad jo šalis dar 2022 m. nori aptarti stojimo į NATO sąlygas.

Rekomenduojami video