Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JAV – Šiaurės Korėja kelia grėsmę pasauliui

Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja yra „akivaizdi, aiški grėsmė pasauliui“, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry trečiadienį Pekine po derybų su Kinijos diplomatijos vadovu.

Tai J.Kerry pareiškė po anksčiau šį mėnesį Pchenjano įvykdyto jau ketvirto branduolinio bandymo. „Jungtinės Valstijos darys viską, kas būtina, kad apsaugotų mūsų šalį, mūsų draugus ir sąjungininkus pasaulyje“, – sakė J.Kerry bendroje spaudos konferencijoje su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi. Vienas JAV pareigūnas anksčiau nurodė, kad šis klausimas bus vienas svarbiausių per J.Kerry derybas su Wang Yi: „Sekretorius įsitikinęs, kad Kinija gali nuveikti daug daugiau, darydama spaudimą (Pchenjanui).“ J.Kerry po derybų taip pat sakė, kad JAV ir Kinija, kurios abi yra Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinės narės, susitarė „spartinti pastangas“ pasiekti konsensusą dėl naujos JT rezoliucijos Šiaurės Korėjos klausimu.

Kinija yra pagrindinė Šiaurės Korėjos diplomatinė gynėja ir teikia tai šaliai ekonominę pagalbą, bet jų ryšiai pastaraisiais metais yra gana įtempti, senkant Pekino kantrybei dėl Pchenjano nenoro pažaboti savo branduolinio ginklavimosi ambicijų. Pchenjanas sausio 6 dieną paskelbė susproginęs mažų gabaritų vandenilinį užtaisą, nors ekspertai šį pareiškimą įvertino skeptiškai. Reaguodama Kinija pareiškė „griežtai nepritarianti“ Šiaurės Korėjos veiksmams ir iškvietė tos šalies diplomatus pateikti oficialius paaiškinimus. Kita vertus, Kinija yra ne kartą pademonstravusi nesanti linkusi klausyti Vašingtono sprendžiant šią problemą, ir vėliau jokių apčiuopiamų veiksmų prieš Šiaurės Korėją nesiėmė. Analitikai sako, kad Kinija vengia per daug spausti stalinistinę valstybę, baimindamasi galimo Šiaurės Korėjos žlugimo ir potencialaus suvienytos, Jungtinėms Valstijoms draugiškos Korėjos susikūrimo prie savo sienų.

Rekomenduojami video