Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JAV prezidento rinkimai – ir kepyklose: populiarumas skaičiuojamas sausainiais

JAV prezidento rinkimų nuotaikos neaplenkė ir šalies kepyklų, kurios per dieną parduoda iki kelių šimtų sausainių su kandidatų atvaizdais. Kol kas parduodama daugiau saldėsių su Donaldo Trumpo atvaizdu, tačiau neaišku – ar jis populiaresnis, ar jam labiau norima nukąsti galvą.

Kasdien skelbiami apklausų rezultatai vis fiksuoja vieno ar kito kandidato į JAV prezidentus persvarą kurioje nors valstijoje. Akyliausiai stebimos svyruojančios valstijos - kieno šįkart, respublikonų ar demokratų, pusėn jos nusvirs.

Apklausų duomenimis, viena iš svyruojančiųjų – Pensilvanija – jau kurį laiką Hillay Clinton pusėje. Šiuo metu ją čia palaiko apie 5 procentais daugiau rinkėjų nei Donaldo Trumpą. Bet bendroje valstijos statistikoje pasimeta atskirų miestelių ar net bendruomenių nuotaikos. Tačiau yra būdų išmatuoti ir jas, pavyzdžiui, sužinoti, kieno – H. Clinton ar D. Trumpo – sausainiai perkami dažniau.

L. Tautvaišaitės nuotr.

Rinkimų sausainių su abiejų kandidatų atvaizdais galima rasti keliose Pitsbergo kepyklose.

Kepykla Pitsberge. L. Tautvaišaitės nuotr.

Užsukus į vieną kepyklą, esančią už 15 min pėsčiomis nuo Pitsbergo senamiesčio, vitrinoje tebuvo likęs vienas rinkimų sausainis.

L. Tautvaišaitės nuotr.

Idėja kepti rinkimų sausainius kilo po to, kai tokių iškepti užsakė viena įmonė. Kuo arčiau rinkimai, tuo dažniau sausainių užsakoma renginiams. Už prekystalio besisukančios merginos pasakoja, kad kepykla stengiasi būti apolitiška – juk gamina abiejų kandidatų sausainius. Už ką pats ketina balsuoti, neatskleidžia ir kitos kepyklos, įsikūrusios Pitsbergo priemiestyje, vedėjas. Be to, jis tikina, kad jų gaminamų H. Clinton ir D. Trumpo sausainių net ir skonis visiškai vienodas.

Kepyklos vedėjas. L. Tautvaišaitės nuotr.

Per dieną kepykla parduoda po šimtą-du šimtus rinkimų sausainių.

Kepykla Pitsbergo priemiestyje, Oukmonte. L. Tautvaišaitės nuotr.

Tačiau sausainių populiarumas skiriasi. D. Trumpo saldėsių kepykla jau pardavė beveik 2 500, o H. Clinton – trečdaliu mažiau.

L. Tautvaišaitės nuotr.

Vedėjo žodžius patvirtina ir nukainotų prekių lentyna. Joje išparduodami nebe pirmo šviežumo H. Clinton sausainiai, o D. Trumpo atvaizdų čia nėra.

L. Tautvaišaitės nuotr.

Peršasi išvada, kad D. Trumpas Pitsburgo priemiestyje populiaresnis, bet, kaip pastebi kepyklos klientai ir darbuotojai, galbūt žmonės kaip tik perka nemėgstamo kandidato atvaizdą, kad galėtų „nukąsti jam galvą“.

L. Tautvaišaitės nuotr.

Rekomenduojami video