Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JAV prezidentas Obama atvyko į Kubą

 Barackas Obama (Barakas Obama) sekmadienį tapo pirmuoju per pastaruosius 88 metus JAV prezidentu, atvykusiu į Havaną su istoriniu vizitu, turinčiu užbaigti dešimtmečius trukusią Šaltojo karo priešpriešą.

¿Que bola Cuba? („Kaip sekasi, Kuba?)“, – B.Obama parašė savo „Twitter“ žinutėje, kai jo lėktuvas nusileido, vartodamas kubietišką žargoną.

„Ką tik nusileidau čia; laukiu, kada susitiksiu ir tiesiogiai išklausysiu Kubos žmonių“, – pridūrė jis.

Keliomis minutėmis vėliau besišypsantis B.Obama pasirodė iš savo lėktuvo „Air Force One“ kartu su pirmąja ponia Michelle (Mišel) ir abiem jų dukromis – Sasha (Saša) ir Malija, prisidengę skėčiais nuo šilto popietės lietaus.

Oro uoste jį pasitiko Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas (Brunas Rodrigesas). Vėliau JAV prezidentas buvo įsodintas į savo didelį limuziną, pramintą „Žvėrimi“ („The Beast“).

Šis pareigas einančio JAV prezidento vizitas Kuboje ne vien pirmasis po to, kai Fidelio Castro (Fidelio Kastro) vadovaujami partizanai 1959 metais nuvertė Amerikos palaikomą Fulgencio Batistos (Fulchensijaus Batistos) vyriausybę, bet ir po prezidento Calvino Coolidge'o (Kalvino Kulidžo) apsilankymo saloje prieš 1928 metais.

B.Obama, siekiantis užsitikrinti istorinį užsienio politikos palikimą paskutiniaisiais savo kadencijos metais, sekmadienio vakarą planuoja apžiūrėti neseniai iš naujo atidarytą JAV ambasadą Havanoje, pasivaikščioti po sostinės senamiestį, o pirmadienį susitikti su Kubos prezidentu Rauliu Castro (Raulio Kastru) bei stebėti kubiečių bei amerikiečių beisbolo komandų rungtynes. Į Jungtines Valstijas B.Obama grįš antradienį.

Rekomenduojami video