Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JAV prezidentas apsilankė gaisrų nusiaubtoje Kalifornijoje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį apsilankė miško gaisrų nusiaubtose teritorijose Kalifornijos valstijos šiaurėje.

„Labai liūdna tai matyti“, - sakė D. Trumpas.

„Camp“ gaisras šiaurinėje Kalifornijos valstijos dalyje pareikalavo mažiausiai 76 žmonių gyvybių. Bendras Kalifornijos valstijoje siautėjančių miškų gaisrų aukų skaičius siekia 79.

Be „Camp“ gaisro, ugniagesiai taip pat kovoja su keliais kitais gaisrais. Netoli Los Andželo liepsnojantis „Woolsey“ gaisras pražudė mažiausiai tris žmones.

Dingusiais laikomi 1 276 žmonės, bet, pasak pareigūnų, šie duomenys nėra labai tikslūs, kadangi gali dubliuoti žmones su vienodais vardais ir pavardėmis. Bjuto apygardos šerifas ragino žmones nedelsiant susisiekti su institucijomis, kai tik jie bus saugūs, kad būtų galima atnaujinti dingusių žmonių sąrašus.

JAV prezidentas apžiūrėjo prieš daugiau kaip savaitę kilusio „Camp“ gaisro padarytą žalą. D. Trumpas sraigtasparniu „Marine One“ apskrido Kaliforniją ir nusileido oro uoste Čike. Iš čia jis automobiliu važiavo į Paradise miestą.

Prie prezidento prisidėjo Kalifornijos gubernatorius Jerry'is Brownas, išrinktasis gubernatorius Gavinas Newsomas, Federalinės nepaprastosios padėties valdymo agentūros (FEMA) vadovas Brockas Longas ir kiti pareigūnai.

„Camp“ ir „Woolsey“ gaisrai nusiaubė daugiau kaip 100 tūkst. hektarų žemės ir suniokojo daugiau kaip 10 tūkst. rezidencijų ir pastatų.

Kalifornijoje siaučiantys gaisrai - kruviniausi ir destruktyviausi valstijoje kilę gaisrai nuo 1933-iųjų, kai Grifito parke (Los Andželo apygarda) įsiplieskusi ugnis pražudė 29 žmones.

Rekomenduojami video