Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jakutijoje – minus 50 laipsnių. Parodė, ką reiškia tokiomis sąlygomis gyventi

Rusijos šiaurėje, Jakutijoje, staiga atšalo iki 52 laipsnių °C. Pačiose šalčiausiose regiono vietose 1-9 klasių mokiniai buvo atleisti nuo pamokų. Išgyventi ekstremalaus šalčio sąlygomis reikia ypatingų įgūdžių, tvirtina vietos gyventojai.

Žiemą temperatūra Jakutske, Jakutijos sostinėje, pasiekia 50 laipsnių šalčio. Tačiau miestas išsidėstęs pietinėje regiono dalyje, šiaurinėje termometro stulpelis siekia ir daugiau nei –60°C. Vietos gyventojai juokauja, kad jeigu sausį temperatūra siekia –40°C, tai jau galima vadinti pavasario pradžia. Į mokyklą vaikai neina, kuomet temperatūra pasiekia –45 °C.

Tuomet leidžiama namie likti 1-5 klasių mokiniams. Termometro stulpeliui nukritus iki –50 °C – ir vyresnių klasių moksleiviams.

Gyvenimas Jakutijoje

Vietos gyventoja Jekaterina Karpuchina „Life“ pasakojo, kad gyvenant tokiomis sąlygomis svarbiausia – nuolat judėti. „Geriau neeksperimentuoti ir intensyviai judėti. Todėl žiemą mūsų autobusų stotelėse galima išvysti, kaip žmonės krypuoja nuo šono iki šono, vietoje šokinėja ir atlieka kitus juokingus judesius – aš tai vadinu „jakutų šokiais“, ir tai iš tiesų veiksminga“, – aiškino ji.

Mergina taip pat paneigė mitą, kad Jakutijos gyventojai turi išsiugdę imunitetą šalčiui. Pasak jos, žmonės nuolat nušąla galūnes, skruostus ar nosį. Ji taip pat atskleidė veiksmingą ir paprastą būdą, kaip apsisaugoti nuo šalčių lauke – prieš išeinant reikia pastovėti prie radiatoriaus arba po drabužiais laikyti šildyklę. Tokiu būdu, jau išėjus į lauką, šaltis tiesiog nespėja prasiskverbti iki kūno, įsitikinusi Jekaterina.

„Oles Petrovič“ pasivadinęs „Youtube“ vartotojas papasakojo, kaip sekasi gyventi atšiauriomis Jakutijos orų sąlygomis. Vyras ne tik pademonstravo, kad vinis galima kalti suledėjusiu obuoliu ar bananu, bet ir prisipažino, kad ekstremalių šalčių metu vengia važiuoti savo automobiliu. Priežastis paprasta – guminės mašinos detalės paprasčiausiai pradeda „sproginėti“ ir lūžti. Tinklaraštininkas pripažino, kad daug aplinkinių regionų gyventojų daro klaidą atvykdami pas juos nepasiruošę ne tik patys, bet ir neparuošę savo transporto priemonių, kurioms yra būtina speciali priežiūra.

Tiesa, tokie šalčiai nėra kažkoks išskirtinis reiškinys Jakutijos gyventojams. Šiemet sausį ten buvo užfiksuotas ir minus 65 laipsnių temperatūra.

Rekomenduojami video