Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Kerry: Provokacijos taikiniu tapęs JAV karo laivas turėjo teisę paleisti ugnį

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ketvirtadienį pareiškė, kad Amerikos karo laivas turėjo teisę pradėti šaudyti į Rusijos naikintuvus, kurie šią savaitę provokuojamai skraidė labai arti jo, kai tas eskadrinis minininkas plaukė Baltijos jūroje tarptautiniuose vandenyse.

Valdomomis raketomis apginkluotas minininkas „USS Donald Cook“ pranešė, kad Rusijos šturmo lėktuvai Su-24, skraidydami poromis, ne vieną kartą praskrido labai arti jo per incidentus pirmadienį ir antradienį.

Tie lėktuvai atrodė neginkluoti, bet vienas iš jų praskrido tik už 9 metrų nuo „Donald Cook“, kuris tuo metu buvo tarptautiniuose vandenyse, už maždaug 70 jūrmylių (130 km) nuo Rusijos Kaliningrado srities krantų.

„Donald Cook“ į tas provokacijas neatsakė, tik nesėkmingai mėgino susisiekti su rusų pilotais per radiją.

Duodamas interviu televizijai „CNN Espanol“, J.Kerry pasmerkė Rusijos veiksmus ir pabrėžė, kad pagal „karinių veiksmų taisykles“ tie lėktuvai „galėjo būti numušti“.

Visais atvejai karinis vadas turi teisę ginti savo laivą, lėktuvą ar kitokį objektą. Tikimasi, kad vadas priims geriausią sprendimą, ar jo laivui arba kitam objektui gresia betarpiškas pavojus.

Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas (Džošas Ernestas) sakė, kad JAV išsakė savo susirūpinimą per savo karinį atašė Amerikos ambasadoje Maskvoje.

Rekomenduojami video