Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Kaczynskis apie santykius su Briuseliu: „Gana“

Lenkija nori likti Europos Sąjungoje, o jos narystė bendrijoje buvo naudinga, tačiau būtina, kad Lenkijos vyriausybė gintų „pamatinę valstybės suvereniteto vertybę“ ir atsispirtų Briuselio „kairiajai ideologijai“, valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jarosławas Kaczyńskis sakė savaitgalį vykusiame mitinge Plocko mieste.

Pasinaudodamas šiuo renginiu, kaip galimybe pakomentuoti vykstantį ginčą dėl teisinės valstybės supratimo tarp Europos Komisijos ir Lenkijos vyriausybės, Kaczyńskis dalyviams papasakojo, ką mano apie gaires, kurias Komisija nustatė Lenkijai, siekiančiai gauti finansavimą iš ES fondų.

„Nuolat girdžiu visus šiuos pareiškimus, kad kažkas yra nepatenkintas“, – sakė Kaczyńskis, turėdamas omenyje atskirų Komisijos narių komentarus, kad Lenkija nesilaiko savo gairių – jo atsakymas buvo, kad nueita per toli. „Gana“, – pasakė Kaczyńskis. „Parodėme geranoriškumą. Sutarčių požiūriu mes neprivalome klausytis ES dėl to, kaip organizuojame savo teismų sistemą. Viskas“, – sakė jis miniai.

Esame savo tradicijų sergėtojai ir nenorime, kad mums būtų primetami svetimi gyvenimo būdai

Valdančiosios partijos lyderis pabrėžė, kad Lenkija nori išlikti ištikima savo įsitikinimams ir vertybėms. „Esame savo tradicijų sergėtojai ir nenorime, kad mums būtų primetami svetimi gyvenimo būdai“, – sakė jis ir pridūrė, kad Lenkija nenori religinio ar ideologinio karo.

PiS lyderis taip pat gyrė savo vyriausybės pasiekimus ir kalbėjo apie didžiulę Lenkijos pažangą. Jo nuomone, laikotarpis, iki kol jo partija laimėjo valdžią, buvo paženklinti piktnaudžiavimu valdžia ir valstybės turto grobstymu.

Kaczyńskis gyrė savo partiją už tai, kaip ji susidorojo su pagrindinėmis pastarųjų kelerių metų krizėmis, tokiomis kaip pandemija ir karas Ukrainoje. Jis tvirtino, kad karas Ukrainoje yra pamoka, kad šalis privalo išlikti stipri, kad atgrasytų priešą.

„Štai kodėl mes kuriame planus persiginkluoti“, – pridūrė Kaczyńskis.

Rekomenduojami video