Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. ir Č. Norvaišai: mes ne žvaigždės, o legendos

Pragyventi vien iš gaunamos pensijos būtų sudėtinga, sako buvę medikai Jūratė ir Česlovas Norvaišai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ choreografai pasakoja, kad pensininkais dar tikrai nesijaučia, bet visą gyvenimą lydintys šokiai padidina gaunamas išmokas, todėl jiedu nesiskundžia.

J. ir Č. Norvaišų kasdienybė neprimena ramaus pensininkų gyvenimo – veiklos daug, o gyvenimo būdas – aktyvus. 80-metį perkopusi garsi pora sako, kad poilsiui laiko neturi.

„Pensija ateina per anksti. Žmogus pilnas idėjų ir yra fiziškai tvirtas, jei gyveno padorų gyvenimą, per daug savęs neeikvojo. Tai, kad neturi veiklos, nuvaro į kapus“, – kalba J. Norvaišienė. Tuo metu Č. Norvaiša įsiterpia, kad žmogus sukurtas judėti.

Iki šiol garsi pora savo ilgamete šokio patirtimi dalijasi su mokiniais. Anot jų, jaunatviškumo ir geros nuotaikos paslaptis – ne tik sportas ar judėjimas.

„Daug metų šokome ir dirbome medicinos srityje. Visą laiką mūsų mąstymas šiek tiek skyrėsi nuo bendraamžių kolegų. Su jais mums būna nuobodoka“, – pripažįsta J. Norvaišienė ir priduria, kad dirbdama su jaunimu jaučiasi tokio pat amžiaus, kaip ir jie.

Č. Norvaiša tikina, kad kalbėdami su bendraamžiais ieško kitų temų: „Dažniausiai su jais kalbame apie mediciną, duodame patarimų.“

60 metų – būtent tiek laiko pora praleido ir darbe, ir namuose. Nors buvo visko, tačiau konfliktais jiedu niekada negarsėjo. J. ir Č. Norvaišų sėkmingų santykių paslaptis – palaikymas bei supratimas.

„Mes niekada nekonfliktavome, nes stengėmės prisitaikyti ir suprasti vienas kitą“, – trumpai atsako J. Norvaišienė. Savo ruožtu Č. Norvaiša teigia, kad didžiausia santykių klaida – kai kitą žmogų stengiamės padaryti panašų į save: „Juk esame skirtingi, keičiant antrąją pusę atsiras ir konfliktų.“

Aktyvią veiklą kaip medikai jiedu seniai nutraukė, bet nuolatos domisi medicinos naujovėmis ir atradimais. Be to, palaiko savo kolegas. J. ir Č. Norvaišų nuomone, medicinai skiriama per mažai dėmesio bei lėšų, o ir patys deramo įvertinimo nesulaukė.

„Kai tiek metų dirbi medicinos srityje, tikiesi, kad išėjęs į pensiją galėsi pragyventi. Aš gaunu išmoką, kuri siekia 300 eurų“, – pažymi Č. Norvaiša ir priduria, kad būtų sunku, jei ne iš choreografijos gaunamos pajamos, prisidedančios prie pensijos, padedančios pragyventi.

Pora pasakoja ne kartą sulaukusi pasiūlymų gyventi ir dirbti svetur, tačiau niekada apie tai net negalvojo: „Kvietė likti Vakarų Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Rusijoje. Siūlė aukštą algą ir geras pragyvenimo sąlygas, bet mes apie tai net negalvojome, nes mūsų šaknys čia, Lietuvoje.“

Be to, šiemet J. ir Č. Norvaišas išvys visa Europa. Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ I. Zasimauskaitė paprašė, kad žymi šokėjų pora pagelbėtų jos pasirodyme. Šiais metais žmonės, stebėsiantys „Eurovizijos“ dainų konkursą Portugalijoje, nematys sceninių efektų. Nufilmuotą vaizdo medžiagą, kurioje bus ir žymios poros veidai, išvys tik žiūrovai prie televizijos ekranų.

Vis dėlto jiedu savo žinomumą vertina kaip įprastą reikalą ir to visiškai nesureikšmina. „Žinomumas – sudėtinė dalis veiklos, kuria užsiimame. Mes nesame žvaigždės, mes – legendos, t. y. jau užgesusios žvaigždės.“

Rekomenduojami video