Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Bideno vyriausybė nustatė 125 000 pabėgėlių priėmimo ribą

Prezidento Joe Bideno vyriausybė kitais biudžetiniais metais Jungtinėse Valstijose priims ne daugiau kaip 125 000 pabėgėlių. Valstybės departamentas pirmadienį pranešė, kad kartu su kitais departamentais oficialiai Kongresui įteikė ataskaitą, kurioje įvardyta ši viršutinė riba 2022 biudžetiniams metams, t. y. nuo spalio. J. Bidenas tokį skaičių įvardijo jau praėjus kelioms savaitėms nuo savo kadencijos pradžios metų pradžioje.

Tačiau vienu metu demokratas sulaukė kritikos iš kairiojo savo partijos sparno, nes pavasarį nekėlė šiems biudžetiniams metams numatytos 15 000 pabėgėlių ribos, kurią nustatė dar jo pirmtakas Donaldas Trumpas. Įvairių pusių spaudžiamas, jis ribą galiausiai pakėlė iki dabar 62 500.

D. Trumpas per savo kadenciją pabėgėlių priėmimo ribą keliskart mažino, kol ją nuleido iki 15 000. Tai buvo žemiausias skaičius nuo pabėgėlių programos įgyvendinimo pradžios 1980 metais.

Prieš D. Trumpo kadenciją 2016-aisiais riba buvo 85 000 pabėgėlių. Pabėgėliai dažniausiai tikrinami dar jų kilmės šalyse ar regionuose ir sėkmės atveju lėktuvu atskraidinami į JAV.

Rekomenduojami video