Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Bidenas: "Vakarai statys grūdų silosus eksportuoti Ukrainos kviečius"

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį atskleidė Vakarų planą statyti silosus prie Ukrainos sienų, kad būtų palengvintas grūdų eksportas, stabdomas Rusijos Juodosios jūros uostų blokados, sukėlusios pasaulinę maisto tiekimo krizę.

J. Bidenas kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl aukštų maisto kainų Jungtinėse Valstijose ir perspėjo, kad naujos infrastruktūros planas, kad daugiau Ukrainos kviečių patektų į pasaulio rinkas, „reikalauja laiko“.

„Glaudžiai bendradarbiauju su mūsų Europos partneriais, kad 20 milijonų tonų Ukrainoje užblokuotų grūdų patektų į rinką ir padėtų sumažinti maisto kainas“, – sakė J. Bidenas per profesinių sąjungų suvažiavimą Filadelfijoje. „Tai, ką padarė Putino karas, yra ne tik bandymas ištrinti ukrainiečių kultūrą, naikinti žmones, įvykdyti daugybę karo nusikaltimų, bet jis taip pat užkirto kelią grūdams, tūkstančiams tonų grūdų, kurie yra blokuojami“, – kalbėjo J. Bidenas.

J. Bideno teigimu, alternatyvų eksportą sausuma apsunkina tai, kad Ukrainos geležinkelio bėgių vėžė skiriasi nuo kaimyninių šalių. Siekdami pašalinti kliūtis, „statysime laikinus silosus Ukrainos pasienyje, taip pat ir Lenkijoje, kad galėtume perkelti juos iš vagonų į tuos silosus, į vagonus Europoje ir nuvežti iki vandenyno bei toliau visame pasaulyje“, – sakė J. Bidenas.

Rekomenduojami video