Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Bidenas drastiškais žodžiais įspėjo dėl klimato kaitos

Po pražūtingų potvynių JAV šiaurės rytuose prezidentas Joe Bidenas apsilankęs stichijos teritorijose drastiškais žodžiais įspėjo dėl spartėjančios klimato kaitos. Sparčiai vykstantys klimato pokyčiai atitinka „raudoną pavojaus laipsnį“, - sakė jis. „Šalis ir pasaulis yra pavojuje. Aš neperdedu. Tai faktas“, - pabrėžė J. Bidenas, lankydamasis Niujorko Kvinso rajone.

„Klimato kaita kelia egizistencinę grėsmę mūsų gyvybėms, mūsų ekonomikai – ir grėsmė yra čia“, - kalbėjo prezidentas. Padėtis savaime esą nepasitaisys, tam reikalingi ryžtingi veiksmai. „Mes galime užkirsti kelią dar blogesnei situacijai“, - akcentavo jis.

Jau prieš tai lankydamasis Hisboro rajone Naujojo Džersio valstijoje J. Bidenas pareiškė, jog JAV patyrė, „kad globalus atšilimas yra realus dalykas“. Jis progresuoja „neįtikėtinu greičiu“. J. Bidenas kalbėjo apie „lūžio tašką, kai arba mums reikia imtis veiksmų, arba mes susidursime su tikrais sunkumais. Mūsų vaikai susidurs su tikrais sunkumais“.

Uraganas Ida praėjusią savaitę sukėlė katastrofiškus potvynius JAV šiaurės rytuose. Žuvo dešimtys žmonių. Labiausiai nukentėjo Naujojo Džersio ir Niujorko valstijos. Prieš tai Ida nusiaubė Luizianos ir Misisipės valstijas.

Kovą su klimato kaita J. Bidenas yra paskelbęs vienu svarbiausių savo vyriausybės tikslų.

Rekomenduojami video