Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Izraelio parlamentarai pateikė įstatymo projektą, draudžiantį kalbėti apie Jėzų Kristų

Izraelio parlamentarai pateikė įstatymo projektą, draudžiantį kalbėti apie Jėzų Kristų tiek asmeniškai, tiek internetu ar kitomis žiniasklaidos priemonėmis.

Du Izraelio parlamento Kneseto nariai pateikė įstatymo projektą, draudžiantį bet kokias pastangas skleisti krikščionybę šalyje, kurioje gimė Jėzus Kristus.

Įstatymo projekte pažeidėjams grėstų kalėjimas ir būtų uždrausti „bet kokie vieno tikėjimo asmenų bandymai bet kokiu būdu aptarti ar bandyti įtikinti kitų tikėjimų išpažinėjus apsvarstyti galimybę pakeisti savo dabartinius religinius įsitikinimus“.

Pagal įstatymo projektą už dvasinius pokalbius su izraeliečiais (žydais ar musulmonais) būtų baudžiama laisvės atėmimu vieneriems metams arba dvejiems metams, jei pokalbis vyksta su nepilnamečiu.

Įstatymo projektą praėjusią savaitę pateikė parlamento nariai Mošė Gafnis ir Jakovas Ašeris, ultraortodoksai žydai, Vieningojo Toros judaizmo partijos, kuri dabartiniame Knesete turi septynias iš 120 vietų, nariai. Abu parlamentarai priklauso Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanjahu valdančiajai koalicijai, kurią sudaro 64 parlamentarai.

Savo oficialiame įstatymo projekto paaiškinime abu įstatymų leidėjai pabrėžė išlygą, ypač dėl krikščionių. Taigi pagal įstatymo projektą Izraelyje būtų neteisėta kurti ir platinti internete vaizdo įrašus, kuriuose žydams ar musulmonams aiškinama Biblija.

Įstatymo projekte neteisėtomis laikomos „knygos, kita spausdinta literatūra, internetiniai straipsniai, tinklalaidės ar kitos žiniasklaidos formos, aiškinančios Jėzaus gyvenimą ir tarnystę bei jo žinią, pateiktą Naujajame Testamente“.

Žurnalistai mano, kad dabartinę Kneseto vyriausybinę koaliciją sudaro daug ortodoksų ir ultraortodoksų žydų, kurie šioje įstatymų leidybos sesijoje „kur kas agresyviau nei bet kada anksčiau stumia teisės aktus, skirtus jų teologinei pasaulėžiūrai plėtoti“.

Be to, žurnalistų teigimu, įstatymo projektas gali sukelti visuotinį tarptautinį B. Netanjahu kraštutinių dešiniųjų vyriausybės pasmerkimą, taip pat „rimtą konfliktą“ su evangelikų krikščionimis JAV ir visame pasaulyje, kurie yra vieni didžiausių Izraelio rėmėjų.

Įstatymo projektas taip pat gali sulaukti aštrios tiek respublikonų, tiek demokratų JAV Kongrese kritikos kaip bandymas nutildyti Jėzaus Kristaus pasekėjus Šventojoje Žemėje.

Buvęs JAV ambasadorius tarptautinei religijos laisvei Samas Brownbackas (Semas Braunbekas) jau pareiškė, kad naujasis įstatymo projektas kelia „rimtą grėsmę žodžio laisvei, žmogaus teisėms ir religijos laisvei“.

„Laisvos ir demokratinės šalys paprasčiausiai nedraudžia laisvai keistis idėjomis, įskaitant religinius įsitikinimus ir pažiūras“, – sakė jis.

Rekomenduojami video