Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išpuolis Nicoje: žuvusiųjų – mažiausiai 84

19 tonų sveriančiam sunkvežimiui įsirėžus į minią Nicoje, mažiausiai 80 žmonių žuvo, bent 100 sužeistų. Įtariama, kad tai galėjo būti teroro išpuolis, nors atsakomybės dar neprisiėmė jokia grupuotė, skelbia BBC. Minia šventė Bastilijos paėmimo dieną. 

Papildyta 09:45 val. Vokietijos kanclerė Angela Merkel išreiškė palaikymą išpuolio ištiktai šaliai, teigdama, kad „Vokietija stovi kartu su Prancūzija kovoje prieš terorizmą“, ir pridurdama, kad „žodžiais sunku apsakyti“, kaip Prancūzijos sąjungininkai dabar jaučiasi.

Papildyta 09:20 val. Skelbiama, kad teroristinę ataką įvykdęs sunkvežimio vairuotojas jame buvo vienas. Nėra aišku, ar jis turėjo bendrininkų. Portalas lefigaro.fr praneša, kad Prancūzijos specialiosios oro ir sienų policijos (PAF) direktoriaus pavaduotojas yra vienas iš žuvusiųjų.

Papildyta 09:00 val. Penktadienio rytą promenadoje susirinko daugybė žmonių. Čia jie ieško dingusiais laikomų artimųjų.

Papildyta 09:00 val. Per išpuolį nukentėjo ir vaikai. Vienos Nicos ligoninių atstovas Laurence'as Marie naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad „daugybė vaikų šiuo metu čia ruošiami sudėtingoms operacijoms“.

Papildyta 08:59 val. Pasirodė pirmoji informacija apie nukentėjusiųjų tautybes. Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop patvirtino, kad tarp sužeistųjų yra trys australai. Jie buvo sužeisti bėgantys iš išpuolio vietos.

Papildyta 08:36 val. Prancūzijos vidaus reikalų ministerija skelbia, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 84, rašo BBC. Dar 18 žmonių būklė yra kritinė.

Papildyta 08:28 val. Užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Prancūzijos žmonėms, kuriuos palietė šis skaudus Nacionalinę dieną įvykdytas išpuolis. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“, – sakė vyriausybės vadovas.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžia, jog bet koks terorizmo aktas yra beprasmė ir smerktina priemonė politiniams tikslams siekti.

Papildyta 08:24 val. Prezidentė Dalia Grybauskaitė  pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos prezidentui Francois Hollande’ui ir  visiems Prancūzijos žmonėms dėl dešimtis gyvybių nusinešusio teroro išpuolio Nicoje.

Šalies vadovė  griežtai pasmerkė tokį nepateisinamą žiaurumą prieš beginklius žmones ir pabrėžė, kad jis turi sulaukti pelnyto atsako. Prezidentė išreiškė solidarumą su visa Prancūzijos tauta.

Lietuvos žmonių vardu prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų artimiesiems bei vienybės ir susitelkimo visiems Prancūzijos žmonėms šiuo sunkiu valstybei metu.

Papildyta 07:48 val. Prancūzijos televizija BFM pranešė, kad įtariamas teroristinį išpuolį Nicą įvykdęs sunkvežimio vairuotojas jau pažįstamas policijai, tačiau ne dėl sąsajų su terorizmu.

Papildyta 07:45 val. Teroristas, įvykdęs kruviną išpuolį Nicoje, prieš tai, kai jį nukovė pareigūnai, atsišaudė iš pistoleto. Naujienų agentūra AFP praneša, kad jis keletą kartų iššovė, o tuomet buvo nukautas.

Papildyta 07:34 val. Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per išpuolį Nicoje būtų nukentėję lietuviai.

„Neturime oficialiu duomenų, kad būtų nukentėję ar žuvę Lietuvos piliečiai“, – BNS penktadienio rytą pranešė užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius.

Papildyta 07:18 val. „Facebookas“ įjungė pranešimus apie saugumą. Esantys toje teritorijoje, kurioje vyko išpuolis, gali pažymėti, ar yra saugūs.

Papildyta 07:16 val. Po išpuolio Nicoje ligoninės prašo paaukoti kraujo nukentėjusiems gydyti.

Papildyta 07:15 val. Jungtinės Tautos pasmerkė šį teroristinį išpuolį ir pavadino jį „barbarišku ir bailiu“.

Papildyta 07:10 val. Pasirodė nuotrauka, kurioje matyti ant sunkvežimio priekinio stiklo paliktos kulkų skylės, būtent šį sunkvežimį ir vairavo užpuolikas. Policijos pareigūnai teigia, kad užpuolikas buvo nukautas, bandoma sužinoti, ar jis veikė vienas.

Papildyta 06:20 val. Išpuolį Nicoje pasmerkė galingiausių pasaulio valstybių politikai. Britų premjerė Theresa May įvykius pavadino siaubinga ataka, ir teigia, kad britų mintys yra su Prancūzija. Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama pasmerkė išpuolį, pavadindamas jį šiurpia teroro ataka, ir pasiūlė Prancūzijai pagalbą, atliekant tyrimą. Jis sako, kad asmenys, prisidėję prie išpuolio, turi būti patraukti atsakomybėn. Kanados premjeras Justin Trudeau sako, kad kanadiečiai yra šokiruoti atakos Nicoje, o Kanada  solidari su Prancūzijos žmonėmis.

Papildyta 06:10 val. Prancūzijoje dar 3 mėnesiams pratęsta nepaprastoji padėtis,kuri turėjo baigtis liepos 26 dieną.

Papildyta 06:05 val. Prancūzijos prezidentas Francois Holande`as sako, kad siaubas darkart apėmė šalį. Pasak jo, akivaizdu, jog tai teroristinė ataka, ir ji, pasak prezidento, parodė, kad privaloma kovoti prieš terorizmą. F. Holande`as sako, kad niekas neprivers pasiduoti šioje kovoje. Prancūzija sukrėsta šios tragedijos, bet yra tvirta ir visada bus stipresnė už išpuolių rengėjus.

Papildyta 06:00 val. Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as patikslino, kad aukų skaičius išaugo iki 80 žmonių,  sunkios būklės dar 18 asmenų.

Nicos mieste, Prancūzijoje  švenčiant Bastilijos dieną, į žmonių minią įsirėžė sunkvežimis ir per žmones važiavo apie 2 kilometrus maždaug 50 km/val greičiu. Tarp aukų yra ir vaikų.

Sunkvežimis buvo prikrautas ginklų, granatų, kitų sprogmenų. Incidentas įvyko pajūrio gatvėje, kuri buvo pilna žmonių. Tuo metu vyko fejerverkų šou.

Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad sunkvežimį vairavo 31-erių metų tunisiečių kilmės Nicos gyventojas. Jis taip pat tol šaudė į žmones, kol jį nukovė policija. Aiškinamasi, ar su juo galėjo veikti dar vienas asmuo.

Atsakomybės už išpuolį kol kas neprisiėmė nė viena teroristų grupuotė, bet „Islamo valstybė“ internete sveikina išpuolį.

Rekomenduojami video