Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įspėja dėl „labai sunkios“ žiemos Europoje

Tarptautinė energijos agentūra (IEA) prognozuoja, kad Europos valstybių ateinančiais mėnesiais laukia rimti iššūkiai dėl naftos ir dujų tiekimo. „Ši žiema Europoje bus labai, labai sunki“, - antradienį energetikos klausimams skirtame forume Sidnėjuje įspėjo IEA direktorius Fatihas Birolis. Energijos tiekimas, anot jo, kelia didelį susirūpinimą. „Tai gali turėti rimtų padarinių pasaulio ekonomikai“, - pažymėjo F. Birolis.

Jo vertinimu, pasaulis dar niekuomet nebuvo susidūręs su „tokia didele ir kompleksiška energijos krize“. IEA vadovas pareiškė nuogąstavimą, kad „galbūt dar nematėme blogiausio“.

Pastaruoju metu nerimas dėl energijos krizės paaštrėjo, kai Rusija dėl planuotų techninio aptarnavimo darbų uždarė svarbų dujotiekį „Nord Stream 1“. Nuo pirmadienio ryto daugiau kaip 1 200 km ilgio vamzdynu nebeteka dujos į Vokietiją. Būgštaujama, kad Rusija gali neatnaujinti dujų tiekimo šia linija.

Kalbėdamas apie didesnę atsinaujinančios energijos plėtrą, kad būtų sumažinta priklausomybė nuo rusiškų dujų, F. Birolis atkreipė dėmesį į Kinijos reikšmę. Liaudies Respublika kontroliuoja apie 80 proc. pasaulinės saulės energijos tiekimo grandinės. Pasak IEA direktoriaus, ši dalis ateinančiais metais gali dar labiau išaugti.

Rekomenduojami video