Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ispanui Ukmergėje veiklos netrūksta

Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas pasipildė nauju kolega. Čia savanoriauja 26 metų ispanas Andres Reolid Lopez. Iš Madrido atvykęs užsienietis negali atsidžiaugti sniegu ir lietuviškais cepelinais.

Savanoris iš Ispanijos šiame centre darbuojasi nuo sausio 31 dienos. Programoje „Erasmus+“ dalyvaujantis vaikinas į Ukmergę atvyko septyniems mėnesiams – bus čia iki rugpjūčio.

„Jis norėjo pamatyti kokią nors šalį, ieškojo iššūkių, veiklų, ir pasitaikė galimybė atvykti į Lietuvą. Nusprendė pasirinkti mūsų centrą ir įgyti darbo jame patirties“, – pasakojo įstaigos direktorė Lina Baublienė.

Ispanijoje Andres daug bendrauja su vaikais. Jis dirbo anglų kalbos mokytoju, veda vasaros stovyklas. Vaikinas fotografuoja, tvarko interneto svetaines – tai labai praverčia Turizmo ir verslo informacijos centro darbe.

„Jis mums talkina projektuose, renginiuose, – sako direktorė. – Ruošiamės Deltuvos mūšiui. Savanoris fotografuoja, filmuoja, siūlo idėjas.“ Taip pat svečias vertėjauja – jo dėka informacija įstaigos tinklalapyje atsiras ir ispanų kalba.

Kartu jis savanoriauja vaikų laisvalaikio ir popamokinio užimtumo centre „Lyderių karta“, o vasarą padės ir skautams.

Ukmergėje ispanas gyvena kartu su dar trimis savanoriais iš Nyderlandų, Rumunijos ir Baltarusijos, savanoriaujančiais skautų ir kitose organizacijose.

Ruošdamasis į Lietuvą girdėjo, kad čia labai šalta, tad atsivežė didžiausią krepšį šiltų drabužių. „Labai norėjo pamatyti sniegą, vis dar negali juo atsistebėti – pas juos tokių vaizdų nėra. Klausiam, ar ne per šalta, kai tokie orai, bet žiema jam dar neatsibodo. Nekantravo išmėginti žvejybą ant ledo, tačiau labai laukia ir vasaros, kad galėtų pažvejoti“, – pasakojo pašnekovė.

Sako, kad dar svečias norėjo paragauti cepelinų: „Jam labai patiko. Kadangi daržovių nemėgsta, pageidauja, kad būtų kuo daugiau mėsos.“

Anot L. Baublienės, netrukus į Ukmergę atvyks Andres draugų, o kitą mėnesį čia jis laukia savo mamos: „Jau ir mes laukiam turistų iš Ispanijos, užsakyti viešbučio kambariai. Bus smagu parodyti jiems Ukmergę.“

Pats atvykėlis neslepia – teko girdėti nekokių kalbų apie lietuvius. „Tačiau jis stebisi, kad neteisingai esame laikomi negerais ir nemaloniais. Visiems pasakoja, kad yra kaip tik atvirkščiai. Kiekvieną dieną jis visada pradeda ir baigia dėkodamas, kad esam svetingi, tikina, kad jam čia labai gera ir smagu“, – džiaugiasi pašnekovė.

Dėkingumo ir kitų žodžių savanoris iš Madrido jau gerai moka ir lietuviškai.

 

Vaidotė Šantarienė

Rekomenduojami video