Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ispanijoje rodomi baisiausi pomidorai: „Patys bjauriausi išauga atsitiktinai“

Ispanijoje – ne paties gražiausio, o paties bjauriausio pomidoro rinkimai. Išties neįprastos varžytuvės ir nekasdienis vaizdas – Navaros regiono pomidorų augintojai jau 14-tus metus iš eilės grožisi, bjaurisi ir ragauja tikrus daržų baisuoklius. 

r vienas baisus, ir kitas lyg iš siaubo filmo. Ispanai didžiuodamiesi demonstruoja savo išties išskirtines šio sezono daržoves. Tikras daržo baisuoklių šou vyksta šiaurės rytų Ispanijoje, Tudeloje. Čia jau 14-tus metus iš eilės vyksta neįprastas pomidorų grožio konkursas, kurio metu renkamas ne nepriekaištingo apvalumo, o kaip jau supratote – bjauriausias miesto pomidoras.

Ir pats konkursas vadinamas „Tudelos bjauriausio pomidoro“ rinkimais.

 „Mūsų pomidorai bjaurūs, nes juos apvaisina bitės, kurios neša žiedadulkes iš vienos vietos į kitą. O šiuo atveju kažkas nepavyko", – pasakoja vietos gyventojas.

Vieni Tudelos gyventojai sako bjaurius pomidorus užauginę atsitiktinai, kiti pripažįsta, kad jų eksponatai – išskirtinės rūšies pomidorai: „Turime daržą ir šiemet sodinome ne bjaurios rūšies, bet paprastus pomidorus. O šį paskolino draugas, nes norėjome dalyvauti.“ Dažniausi konkurso dalyviai – Navaro provincijoje populiarios Marmando rūšies pomidorai, kurie kartais išauga išties keistų formų.

Tiesa, toli gražu ne visuomet konkurse pasiseka laimėti tyčia bjauriąją rūšį auginusiems žmonėms. Taip nutiko ir šį kartą. „Auginome ne bjaurius ir neplanavome čia ateiti. Bet jie išaugo bjaurūs, – sako bjauriausio pomidoro augintojai Marisol ir Vincente Martinez.

– Taip nutiko netyčia. Patys bjauriausi išauga atsitikinai.“ Beje „Tudelos bjauriausio pomidoro“ rinkimuose svarbu ne tik jo išskirtinė išvaizda, bet ir skoninės savybės.

Baisuoklius renkanti komisija prieš apsispręsdama visus konkurso dalyvius paragauja.

Rekomenduojami video