Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įsigaliojus burkinių draudimui, Nicos paplūdimyje policija nubaudė poilsiautoją

Pasaulio žiniasklaidoje pasirodė nuotraukos, kuriose iliustruota, kaip Prancūzijos policija paplūdimyje prisiartina prie moters ir priverčia ją nusivilkti viršutinį drabužį. Policijos pareigūnai veikė pagal naujai įsigaliojusį, kontraversišką draudimą dėvėti burkinius.

Keliuose Prancūzijos miestuose valdžia, susirūpinusi dėl religiją demonstruojančių drabužių dėvėjimo, uždraudė dėvėti burkinius, visą kūną dengiančius maudymosi kostiumėlius, rašo „The Guardian“.

Žiniasklaidos išplatintose nuotraukose matoma, kaip mažiausiai keturi policijos pareigūnai stovi prie moters Nicos paplūdimyje. Po jų atvykimo moteris nusivilko mėlyną ilgą tuniką, tuo tarpu vienas pareigūnas žymėjosi kažką užrašuose.

Šios fotografijos pasirodė tuo metu, kai kita moteris, dviejų vaikų motina, Prancūzijos naujienų agentūrai AFP sakė gavusi baudą už tai, kad paplūdimyje šalia Kanų dėvėjo tampres, tuniką ir skarą. Jos baudos kvite buvo parašyta, kad moteris nedėvėjo aprangos, kuria „išreiškiama pagarba gerai moralei ir sekuliarizmui“.

„Sėdėjau paplūdimyje su savo šeima, – sakė 34-erių Siam. – Dėvėjau klasikinį galvos apdangalą – skarą. Neplanavau eiti maudytis.“

Įvykio liudininkė Mathilde Cousin patvirtino informaciją apie incidentą.

„Liūdniausias dalykas buvo tai, kad žmonės šaukė „važiuok namo“, kai kurie plojo policininkams, o jos dukra verkė“, – sakė liudininkė.

Praeitą savaitę Nica tapo paskutiniu Prancūzijos kurortiniu miestu, kuriame įsigalėjo burkinių draudimas. Mieste uždrausta dėvėti drabužius, kurie „atvirai parodo atsidavimą tam tikrai religijai tuo metu, kai Prancūzija ir jos šventos vietos yra teroristinių atakų taikinys“.

Nicoje šis draudimas įsigaliojo po išpuolio, panaudojant sunkvežimį, kurio metu žuvo 86 žmonės, bei katalikų kunigo nužudymo.

Žmogaus teisių lyga apskundė sprendimą uždrausti visą kūną dengiančius maudymosi kostiumėlius Prancūzijos aukščiausiajam administraciniam teismui.

Burkinių draudimas neturi nuvesti prie stigmatizavimo

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as trečiadienį perspėjo nestigmatizuoti musulmonų, kilus triukšmui dėl burkinių uždraudimo, kurį dar labiau padidino pasirodžiusios policininkų, paplūdimyje apsupusių moterį su skara, nuotraukos.

Po susitikimo su Prancūzijos musulmonų tikėjimo tarybos (CFCM) vadovu B. Cazeneuve`as sakė: „Sekuliarizmo įgyvendinimas ir pasirinkimas priimti tokius dekretus neturi nuvesti prie stigmatizavimo ar priešiškumo tarp Prancūzijos žmonių kūrimo.“

Dešimtys Prancūzijos miestų ir kaimų, daugiausia – Žydrajame Krante, uždraudė paplūdimio drabužius, kurie „prikišamai“ demonstruoja žmogaus religiją, Ši priemonė yra nukreipta prieš visą kūną dengiantį musulmonišką maudymosi kostiumą, bet taip pat buvo panaudota ir prieš moteris, kurios vilkėjo ilgus drabužius ir ryšėjo skarą.

CFCM prezidentas Anouaras Kbibechas paprašė skubaus susitikimo su B.Cazeneuve`u, kai pasirodė nuotraukos, kuriose matyti, kaip moteris su skara Nicos paplūdimyje sėdėdama nusivelka tuniką, stebima keturių policininkų.

„Matėme vaizdus, (kaip) policijos pareigūnai priverčia moterį Nicos paplūdimyje nusivilkti tuniką, kai ji net nevilkėjo burkinio“, – su pasipiktinimu sakė CFCM.

Tačiau Nicos merija paneigė, kad ta moteris buvo priversta nusivilkti drabužius, ir sakė, kad tuo metu, kai buvo padaryta nuotrauka, ji rodė policininkams maudymosi kostiumėlį, kurį vilkėjo po tunika, ant tamprių.

Policininkai skyrė jai baudą ir ji tada išėjo iš paplūdimio, pridūrė pareigūnai.

Rekomenduojami video