Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Irane dviem homoseksualams įvykdyta mirties bausmė

Irano režimas du vyrus pripažino kaltus dėl sodomijos ir įvykdė jiems mirties bausmę. Apie tai pranešė Irano žmogaus teisių organizacija „Hrana“, kuria remiasi agentūra AP.

Anot duomenų, abu vyrai pakarti sekmadienį. Jie šešerius metus praleido Maragheho kalėjimo mirtininkų kameroje.

Pasak „Hrana“, jau praėjusią liepą Maraghehe egzekucija įvykdyta dviem homoseksualiems vyrams. Iš viso Irane pernai įvykdytos 299 mirties bausmės, dar 85 asmenys nuteisti mirti.

Homoseksualumas Irane laikomas neteisėtu, už jį, kaip ir už išžaginimą, gali būti skiriama mirties bausmė. Šalyje homoseksualams gresia 100 kirčių, jei jie prabyla apie netradicinę savo lytinę orientaciją. Jei pora aptinkama „daranti nusikaltimą“, gali grėsti mirties bausmė.

Ekspertų vertinimu, nuo 1979 metų Islamo revoliucijos Irane dėl homoseksualumo egzekucija įvykdyta nuo 4 000 iki 6 000 žmonių. Tuo tarpu transseksualumas Irane leidžiamas. Lyties keitimo operacijas netgi subsidijuoja valstybė.

Tarptautinės lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų asociacijos (Ilga) duomenimis, 2020 metų pabaigoje homoseksualumas nusikaltimu buvo laikomas 69 JT šalyse narėse.

Rekomenduojami video