Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Interpolas: Kinijoje ir PAR konfiskuota tūkstančiai suklastotų vakcinos nuo COVID-19 dozių

Policijos pareigūnai Kinijoje ir Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) konfiskavo tūkstančius suklastotų vakcinos nuo COVID-19 dozių, trečiadienį sakė Interpolas, įspėdamas, kad tai tėra „ledkalnio viršūnė“.

Prancūzijos mieste Lione įsikūręs Interpolas sakė, kad PAR mieste Džermisone esančiame sandėlyje buvo aptikta 400 vakcinos buteliukų, kuriuose yra apie 2,4 tūkst. dozių. Pareigūnai ten pat aptiko suklastotų kaukių ir suėmė tris Kinijos ir vieną Zambijos pilietį.

Tuo metu Kinijoje policija per tyrimą, prie kurio prisidėjo 194 valstybes nares turintis Interpolas, sėkmingai identifikavo tinklą, platinantį suklastotas vakcinas nuo COVID-19.

Policija po kratų vakcinų gamybos objektuose suėmė 80 įtariamųjų ir konfiskavo daugiau kaip 3 tūkst. suklastotų vakcinų.

Interpolas anksčiau šiemet paskelbė vadinamąjį „oranžinį perspėjimą“, įspėjantį pareigūnus pasiruošti tiek fiziškai, tiek internetu galintiems veikti organizuoto nusikalstamumo tinklams, nusitaikantiems į COVID-19 vakcinas.

„Nors rezultatai yra sveikintini, kalbant apie su COVID-19 vakcinomis susijusį nusikalstamumą, jie atspindi tik ledkalnio viršūnę“, – sakė Interpolo generalinis sekretorius Juergenas Stockas.

Interpolas taip pat teigė, kad be sulaikymų PAR ir Kinijoje, organizacija yra gavusi papildomų pranešimų apie suklastotų vakcinų platinimą ir bandymus sukčiauti nusitaikant į sveikatos įstaigas, kaip globos namus.

Organizacija pabrėžė, kad šiuo metu internete neįmanoma nusipirkti naudojimui patvirtintų vakcinų.

„Bet kokios tinklalapiuose ar „tamsiajame internete“ reklamuojamos vakcinos nebus tikros, su jomis nebus atlikta testų ir jos galimai bus pavojingos“, – sakė J. Stockas.

Jis gruodį interviu Vokietijos savaitraščiui „WirtschaftsWoche“ buvo įspėjęs dėl staigaus nusikalstamumo padidėjimo pradėjus vakcinacijos kampanijas – galimos vagystės, įsilaužimai į sandėlius ir atakos prieš vakcinų siuntas.

Rekomenduojami video