Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Indijos ūkininkams pavyko sustabdyti nepalankius žemės ūkio įstatymus

Indijos Aukščiausiasis Teismas antradienį įšaldė ginčijamus naujus žemės ūkio įstatymus, dėl kurių prie sostinės ištisas savaites vyksta dešimčių tūkstančių ūkininkų demonstracijos. Per jas po susirėmimų su policija buvo net žuvusiųjų.

Aukščiausiasis Teismas nurodė norintis palengvinti tarpininkavimą tarp vyriausybės ir protestuojančių ūkininkų, kurie baiminasi, kad dėl naujųjų įstatymų bus priklausomi nuo didžiojo verslo malonės.

„Sustabdysime trijų ūkininkavimo įstatymų įgyvendinimą iki atskiro nurodymo“, – sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Sharadas Arvindas Bobde (Šaradas Arvindas Bobdė).

Teismas nurodė, kad suformuos ekspertų komisiją, kuri bandys spręsti šį užsitęsusį ginčą, tapusį dideliu iššūkiu šalies premjerui Narendrai Modi (Narendrai Modžiui).

„Visi, kas yra tikrai suinteresuoti išspręsti šią problemą, turėtų kreiptis į šią komisiją, – sakoma Teismo pranešime. – Komisija jūsų nebaus ir jokių įsakymų neleis. Ji pateiks mums ataskaitą.“

Vyriausybė yra sakiusi, kad šie pakeitimai sudarys sąlygas ūkininkams pardavinėti ir privatiems pirkėjams, o ne vien valstybiniuose turguose.

Tačiau demonstrantai, kurių dauguma yra iš šiaurinių, netoli Delio esančių valstijų, baiminasi, kad pagal naująją sistemą didelės korporacijos spaus juos dėl savo pelno ir sunaikins jų pragyvenimo šaltinius.

Ūkininkai žada tęsti protestą, kol minimi įstatymai bus panaikinti. Vyriausybė yra sakiusi, kad įstatymų atšaukimo nesvarstys.

Vyriausybė ir ūkininkai surengė kelis susitikimus, bet jokių rezultatų kol kas nėra. Kitą susitikimą planuojama surengti sausio viduryje.

Rekomenduojami video