Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Indijoje – masiniai sulaikymai kovojant su neteisėtomis mažamečių santuokomis

Atokiuose Indijos šiaurės rytuose antradienį buvo sulaikyta daugiau kaip tūkstantis žmonių, pranešė valdžios institucijos, vyriausybei jau antrą kartą šiemet vykdant operaciją kovojant su neteisėtomis mažamečių santuokomis šiame regione.

Jungtinių Tautų duomenimis, Indijoje gyvena daugiau kaip 220 mln. mažamečių nuotakų, tačiau šiame amžiuje vestuvių, kuriose būtų ištekinama mergaitė, skaičius smarkiai sumažėjo.

Vasarį, per ankstesnę kovos su nelegaliomis vedybomis akciją, Asamo valstijoje jau buvo sulaikyta 4 tūkst. žmonių, įskaitant apvesdintų porų tėvus ir registratorius, leidusius tokioms sužieduotuvėms įvykti.

Valstijos vyriausiasis ministras Himanta Biswa Sarma (Himanta Bisva Sarma) pranešė, kad per specialią operaciją, prasidėjusią anksti ryte, policija pradėjo antrąjį šios kampanijos etapą.

„Tikėtina, kad sulaikymų skaičius didės, – rašė jis savo žinutėje „X“ tinkle. – Dabar jų yra 1 039.“

H. B. Sarma vykdo kampaniją, kuria siekia iki 2026-ųjų visiškai panaikinti nepilnamečių santuokas savo valstijoje.

Pagal įstatymus Indijoje santuokinis amžius yra 18 metų, tačiau milijonai vaikų, ypač skurdesnėse kaimo vietovėse, yra priversti susituokti būdami jaunesni.

Daugybė tėvų ištekina dukras tikėdamiesi pagerinti savo finansinę situaciją.

Rezultatai gali būti pražūtingi: kad galėtų rūpintis – ruošti maistą ir prižiūrėti namus – savo vyrais, mergaitės meta mokyklą, o gimdydamos jauname amžiuje patiria sveikatos problemų.

2017 metais Indijos aukščiausiasis teismas priėmė sprendimą, nulėmusį, kad lytiniai santykiai su nepilnamete žmona laikytini išžaginimu. Tai sulaukė aktyvistų palaikymo.

Rekomenduojami video