Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ilgiausias pėsčiųjų tiltas – tarp dviejų Lankupių

Vienas garsiausių ir seniausių iš keturių kabamųjų tiltų Priekulės seniūnijoje – Lankupių kaime. Jis įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias. Tiltas ne tik reikalingas lankupiškiams susisiekti su kitapus Minijos, Šilutės rajone, esančiu Lankupių kaimu. Apžiūrėti rekordininką atvyksta ir kitų vietovių gyventojų.

Lankupių bendruomenė didžiuojasi šiuo kabamuoju tiltu – rekordininku: jo ilgis – 130 metrų, o plotis – 1,4 m. Iš keturių šio tipo tiltų per Miniją Priekulės seniūnijoje pastarasis seniausias, pastatytas XX amžiaus pradžioje. Lankupių kabamasis tiltas tapo vienu iš šio kaimo simbolių, poilsiautojų traukos centru. Šis kaimas garsus ir Lietuvos technikos paminklu – šliuzu Vilhelmo kanalo pradžioje iš XIX amžiaus.

Praėjusį savaitgalį per plačiausią Minijos vietą esančiu kabamuoju tiltu žmonės riedėjo dviračiais, su vaikais vaikštinėjo poilsiautojai. Jis jungia upės padalintą Lankupių kaimą: viename krante – Klaipėdos rajono, o kitame – Šilutės. Nuo laiko ir eismo tilto medinės lentelės nudilusios, kai kur iškritusios – per skyles po kojomis galėjai matyti vandenį. Minija apgailėtinai nusekusi – išryškėjusios salelės.

Priekulės seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės teigimu, šiemet planuojama remontuoti kabamąjį tiltą Grobštų kaime, tuo pačiu bus sulopytas ir Lankupių. „Pernai buvo atnaujintas Priekulės II kaime, dar vienas yra Dituvoje. Apžiūrime soviet­mečiu statytus kabamuosius tiltus, rūpinamės, kad jie būtų saugūs“, – kalbėjo seniūnė.

 

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

 

Rekomenduojami video