Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įdomus auksarankio gyvenimas: nuo degtukų dėžutės dydžio radijo iki priėmimų ant raudonojo kilimo

Smalsumas, darbštumas, noras tobulėti – savybės, kuriomis nuo mažens pasižymėjo kaunietis Zenonas Šveikauskas. Kol draugai įgiję profesiją ir gavę darbą tuo džiaugėsi visą gyvenimą, Zenonas savęs ieškojo 50 metų ir atrado visai neseniai.

Spalvingą gyvenimo istoriją turintis kaunietis baigęs mokyklą įsidarbino gamykloje, kur dirbo įvairiausius darbus: nuo vinių traukimo, frezavimo iki batų apvilkimo. Tačiau čia ir prasidėjo jo kaip kūrėjo gyvenimo kelias, o pirmasis jo kūrinys.

„Skaičiau knygas, viskuo domėjausi, įsidarbinau radijo gamykloje. Čia gimė mano pirmas kūrinys – degtukų dėžutės dydžio radijas, su garsiakalbiu. Bet ties čia nesustojau, kūriau toliau“, – pasakoja kaunietis.

Grįžęs iš dviejų metų tarnybos be atostogų, Zenonas kibo į mokslus ir netruko susirasti darbą – pradėjo perrinkinėti variklius. Vyras pasakoja, kad viso to išmoko vedamas smalsumo ir greito žinių įsisavinimo, matė kaip tai daro įgudę darbininkai, taip pat savo davė nebijojimas eksperimentuoti ir bei žinios, įgytos vakarinėje profesinėje mokykloje.

„Automobiliai traukė nuo mažens, kaip ir kita technika, ši sritis buvo itin pelninga. Nusipirkau žigulį po avarijos ir kartu su kaimyno pagalba jį sutvarkėm, pardaviau. Taip metai iš metų, kol verslas įsisuko – uždirbdavau tūkstančiais rublių per mėnesį. Iš to pasistačiau namą prestižiniame Kauno rajone, vedžiau, tačiau tai buvo ne pabaiga“, – pasakoja vyras, vėliau dar ir turėjęs automobilį, kuriuo vežiojo vestuvininkus ir iš to nemažai uždirbdavo. Tačiau jis sugrįžo prie kūrybos.

„Sutikau vieną verslininką iš svetur. Papasakojau jam apie savo idėjas ir ėmėmės verslo, automatizuotai gaminome lėktuvų, tankų dalis, pats suprojektavau ir paleidau robotizuotą gamybos sistemą, veikė kelios pamainos su keliais šimtais darbuotojų.

Pradėjome tekinti, o produkciją tiekėme į įvairias šalis, didžiąją dalį – į Armėniją. Čia tekdavo ir lankytis, sutikdavo prašmatniai – raudonas kilimas, priėmimai, privatus lėktuvas“, – prisimena Z. Šveikauskas.

Tačiau keitėsi santvarkos, verslas – taip pat, gamyba ir detalių poreikis sumažėjo. Zenonas jau savo ceche pradėjo dideliais kiekiais tekinti įvairias detales baldams, sportiniams laivams, pavėsinėms, pagal individualų užsakymą pagamino detales baidarei, su kuria Lietuvos olimpiečiai iškovojo medalį. Taip pat yra daręs skulptūrą Bronislavo Lubio namams.

Pats naujausias Zenono kūrinys, kurį jis pats sugalvojo, sukūrė ir atvežė parduoti į Kaune vykstantį Bagažinių turgų, prašmatnus gultas namų augintiniams.

„Augintiniams skiriama daug dėmesio, pamaniau, kodėl gi nesukūrus jiems karališko gulto, kuris ne tik patiks šuniui, bet ir papuoš namus. Turiu prigaminęs tūkstančiais prašmatnių krėslų ir laivo vairų, tai – puiki detalė papuošti namus, pasilepinti“, – pasakoja Zenonas Šveikauskas.

Rekomenduojami video