Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Stokholmą – su 700 senjorų

Sekmadienis, paskutinę akimirką susikraunu lagaminą ir tekinas pasileidžiu į Rygos pusę. O ten manęs vėl laukia kelionė į vieną didžiausių Švedijos bei Skandinavijos miestų – Stokholmą. Tad vėl leidausi į kiek neįprastą sau kelionę kruizu. Tiesa, šį kartą su 700 senjorų iš Lietuvos.

Pusę laivo – senjorai

Paskutinį kartą čia keliavau pernai rudenį. O ir kelionės transportas buvo kiek neįprastas – didingas kruizinis laivas „Romantika“. Šį kartą teko keliauti su kiek mažesniu – „Isabelle“, o daugiau nei pusę keleivių sudarė 700 senjorų iš visos Lietuvos.

Turiu pasidžiaugti, jog kelionei vėl vadovavo puiki gidė – kruizus Baltijos jūra organizuojančios tarptautinės laivybos kompanijos „Tallink“ atstovė Kotryna Lužeckienė. Dar prieš kelionę ji mane informavo, jog laive bus nemažai senjorų, mat „Tallink“ šią kelionę paskyrė būtent jiems. Kaskart keliautojus pasitinka vis kitoks teminis kruizas.

Žinote, o mūsų senjorai iš ties ne iš kelmo spirti. Įsitikinau būtent šiame kruize. Linksmintis ir dar kartą linksmintis… Prisipažinsiu, pirmąją kelionės naktį nuėjau miegoti vidurnaktį. Ir buvau ne paskutinis, praktiškai pirmasis, kuris koncertų salėje paliko stipriai kojomis trypiančius senjorus. O ryte visi žvalūs po pusryčių laukė kada pagaliau įžengs į 14-oje salų išsidėsčiusį miestą – Stokholmą.

www.grokiskis.lt nuotr.

Didingas muziejus

Atplaukus į vietą gavau pasiūlymą – vykti į didingąjį Vasą muziejų ir kartu su nedidele dalimi senjorų įsilieti į senamiesčio gatves. Atsisakyti negalėjau, mat ekskursiją pravedė profesionalus Šiaulių bendrovės „Kelionių centras“ kelionių organizatorius Rokas Zapalskis. Žmogus, kurio pasakojimai abejingų nepalieka. O apie vieną pikantišką istoriją – straipsnio pabaigoje…

Stokholme yra ką pamatyti – tai tikras muziejus. Gražūs pastatai, žalios erdvės ir daug vandens – tai išskiria Stokholmą iš kitų. Daug lankytinų vietų galima pasiekti tiesiog pėsčiomis. Nors spaudė laikas, pavyko išmaišyti nemažą dalį senamiesčio. Tačiau pirma stotelė – Vasa muziejus. Suaugusiems įėjimas į jį – 15 eurų, o iki 18 metų – nemokamai.

www.grokiskis.lt nuotr.

Tad koks ten lobis paslėptas tame muziejuje? Vasa yra vienintelis pasaulyje išlikęs XVII šimtmečio laivas. Išsaugota daugiau kaip 95 proc. jo originalių detalių, jis papuoštas šimtais drožinėtų skulptūrų, ir tai daro Vasa unikaliu meno lobiu ir vienu iš įžymiausių turistinių objektų pasaulyje. Vasa muziejus patraukia daugiau lankytojų, negu bet koks kitas muziejus Skandinavijoje. Stokholmą tikrai verta aplankyti vien dėl Vasa muziejaus.

www.grokiskis.lt nuotr.

Entuziastingas senjoras

Po muziejaus nuvykome į senamiestį. Ši vieta man jau buvo pažįstama, tačiau beklausydamas profesionalaus gido sužinojau dar nemažai naujų faktų. Iš tikrųjų nustebino tai, kad Stokholmo senamiesčio gatvelės – šildomos. Anot R. Zapalskio, žiemą sningant čia vyksta įdomus reiškinys – snaigės ištirpsta ir ant galvos tiesiog lyja.

www.grokiskis.lt nuotr.

Šiek tiek pavaikščiojus po senamiestį nutarėme užsukti į jaukią kavinukę sušilti – išgerti skanios kavos. Užsisakant jos, netikėtai į šoną pajutau tuksenimą. Atsisukus pamačiau entuziastingai nusiteikusį vieną iš kelionės dalyvių – senjorą. Šis nė nemirktelėdamas manęs pasiteiravo: „ Kaip užsisakyti kavos su pienu? Coffee… milk?..“ Pažiūrėjau į senjoro degančias, bebaimes akis ir nusprendžiau, jog šis net su tokiu entuziazmu pačiame Niujorke be problemų užsisakytų kavos. Coffee… milk… ir senjoras netrukus gardžiai sriubčiojo kavą…

www.grokiskis.lt nuotr.

Mėsainis už…

Kiek vėliau mūsų gidas R. Zapalskis papasakojo išties pritrenkiančią istoriją. Po jos teliko iš nuostabos stvertis už galvos.

www.grokiskis.lt nuotr.

Kaip pasakojo Rokas, kartą su juo į Stokholmą vyko Šiaulių Rotary klubo nariai. Šie paprašė juos nuvesti paragauti kažko neįprasto – unikalaus. Ir paragavo… mėsainių. Anot Roko, šie buvo iš ties paprasti: bandelė, beveik žalia mėsa, šaukštas jogurto ir pagardinta tarytum šviežiai nuraškyta žaluma… Tokių mėsainių užsisakė du. Besigardžiuodami nutarė užsukti į tualetą. Netikėtai, anot Roko, juos sustabdė padavėjas ir pasiteiravo, ar šie nenorintys susimokėti už mėsainius. „Koks įžūlumas!”, – pasakojo toliau Rokas. Net į tualetą nueiti negalima. Tačiau netrukus paaiškėjo įžūlumo priežastis. Du mėsainiai kainavo 420 eurų…

Kokios keliautojų nuotaikos buvo po skanių pietų, galima tik spėlioti, tačiau net ir mėsainis už 200 eurų nemažina susižavėjimo šia nuostabia sostine. Iki susitikimo Stokholme!

 

Justas Kačerauskas

Rekomenduojami video