Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į klimato demonstraciją Glazge laukiama susirenkant dešimčių tūkstančių žmonių

Praėjus beveik savaitei nuo Pasaulio klimato konferencijos pradžios, penktadienį Glazge į didelę demonstraciją už klimato apsaugą laukiama susirenkant dešimčių tūkstančių žmonių. Po eitynių miesto centru popietę (apie 16.00 val. Lietuvos laiku) Jurgio aikštėje, be kitų, kalbės Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg.

Pasak Vanessos Nakatės, klimato aktyvistės iš Ugandos, šalių lyderiai šią savaitę Glazge pasirašė keletą susitarimų, „tačiau mes žinome, kad to nepakanka“. Protestais, kaip šis, esą norima daryti spaudimą valdantiesiems.

Šeštadienį Glazge numatyta dar viena demonstracija, kuri, anot organizatorių, gali pritraukti net per 100 000 dalyvių. Čia taip pat kalbės G. Thunberg, V. Nakatė ir škotų reperis Loki. Demonstracijoje taip pat laukiama ūkininkų, profsąjungų atstovų, religinių grupių, antirasizmo aktyvistų. Šis protestas bus dalis Akcijų dienos, per kurią daugiau kaip 200 pasaulio miestų į gatves išeis šimtai tūkstančių žmonių.

Protestų Glazge būta ir praėjusiomis dienomis.

Apie 200 šalių atstovai Škotijoje tariasi, kaip vis dėlto pasiekti Paryžiaus klimato sutartyje užsibrėžtą tikslą - klimato šilimą apriboti ne daugiau kaip iki 1,5 laipsnio. Konferencija dar tęsis iki lapkričio 12 dienos.

Rekomenduojami video