Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Japoniją iškeliauja mažyčiai Stelmužės ąžuolo klonai

Japoniją kitą savaitę pasieks unikali Lietuvos šimtmečio dovana. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, lankydamasis Japonijoje, padovanos Hiratsuka miestui stelmužiukų – Stelmužės ąžuolo klonų.

Į Japoniją iškeliauja pirmieji iš maždaug šimto ąžuolo klonų, kurie bus dovanojami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

„Stelmužės ąžuolas yra mūsų pasididžiavimas, jis senesnis netgi už mūsų valstybę. Ąžuoliukai ne sudaiginti iš gilių, mokslininkai rado būdą, kaip padaryti klonus. Šiuo metu jie dar mažučiai, poros centimetrų, gyvena kolbose“, – pasakojo ministro patarėjas Remigijus Bielinskas.

Jo teigimu, japonai labai atsakingai žiūri tiek į dovanas, tiek į savo gamtos priežiūrą. Tikimasi, kad Hiratsukos mieste, kur bus pasodintas bent vienas lietuviškas ąžuoliukas, jis prigis ir 2020 metais sutvirtėjęs pasitiks Lietuvos olimpiečius, kur jie treniruosis dalyvaudami Tokijo olimpiadoje.

Pasak R. Bielinsko, Japonijoje reikliai žiūrima į visas invazines rūšis, dėl to teko praeiti labai daug procedūrų, kad būtų galima nuvežti ąžuoliuką į šią šalį.

Zarasų rajone augantis Stelmužės ąžuolas yra seniausias ir storiausias Lietuvoje augantis paprastasis ąžuolas, vienas seniausių ąžuolų Europoje – jam yra apie pusantro tūkstančio metų.

Žemės ūkio ministerijos užsakymu Stelmužės ąžuolo klonavimą pavyko atlikti Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje. Planuojama, kad klonai bus auginami ir Lietuvos miškuose.

Rekomenduojami video