Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
H. Clinton ir D. Trumpas: draugai ar priešai?

Šios kampanijos metu Hillary Clinton (Hilari Klinton) ir Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) yra nesutaikomi priešininkai, drabstantys vienas kitą purvais, tačiau realiame gyvenime jie buvo pažįstami, net galbūt – draugai.

Kai H.Clinton nuo 2001-ųjų iki 2009-ųjų atstovavo Niujorkui kaip senatorė, D.Trumpas buvo ekscentriškas nekilnojamojo turto magnatas ir realybės televizijos žvaigždė, praturtėjęs Manhatane. Jie sukosi tuose pačiuose elito sluoksniuose, apėmusiuose verslininkus, politikus ir įžymybes.

D.Trumpas matė H.Clinton savybes ir aukojo jos kampanijai. Ji buvo svečias trečiose jo vestuvėse, kurios 2005-ųjų sausį įvyko Palm Biče Floridoje.

Billas Clintonas (Bilas Klintonas), kuris daug metų žavėjo D.Trumpą, taip pat dalyvavo tame ištaigingame pobūvyje 400-ams svečių prabangiuose milijardieriaus namuose „Mar-a-Lago“, kuriuose savo medaus mėnesį leido Michaelas Jacksonas (Maiklas Džeksonas) su Lisa Marie Presley (Liza Mari Presli).

D.Trumpo ryšiai su Clintonais siekia Billo prezidentavimo nuo 1993-iųjų iki 2001-ųjų laikus. Prezidento biblioteka anksčiau šį mėnesį paskelbė daugiau kaip 450 puslapių dokumentų apie D.Trumpą, tarp kurių yra H.Clinton D.Trumpui siųsti „gimtadienio laiškeliai“ ir detalės apie D.Trumpo kvietimus į Baltuosius rūmus.

2001 metais, kai Clintonai paliko Baltuosius rūmus, D.Trumpas pasiūlė jiems apsigyventi viename jo dangoraižių Manhatane, nors Clintonai keliais metais anksčiau buvo nusipirkę namus Čapakvoje.

2007 metais D.Trumpas taip pat išreiškė viltį, kad Hillary Clinton bus demokratų kandidatė į prezidentus.

2008 metų liepą pasirodė nuotraukos, kuriose buvęs prezidentas įamžintas žaidžiantis golfą su D.Trumpu ir buvusiais Niujorko merais Michaelu Bloombergu (Maiklu Blumbergu) ir Rudy Giuliani (Rudžiu Džulianiu) D.Trumpui priklausančiame lauke netoli Clintonų namų Čapakvoje Niujorko valstijoje.

Nuostabi moteris

2012 metais D.Trumpas gyrė H.Clinton kaip „nuostabią moterį“.

„Esu šališkas, nes pažinojau ją daug metų. Aš gyvenu Niujorke. Ji gyvena Niujorke. Ji ir jos vyras man tikrai labai patinka“, – sakė jis „Fox News“.

Tačiau 2016-ųjų kampanija pavertė juos priešais. D.Trumpas nuolat vadina H.Clinton „blogiausia valstybės sekretore per Jungtinių Valstijų istoriją“. H.Clinton yra pavadinusi jį „rasistu“ ir „mizoginu“, ir kaltina jį skaldant šalį.

Jei Clintonai ir dalyvavo D.Trumpo vestuvėse, tai tik dėl to, kad jis paprašė jų dalyvauti paaukojęs Clintonų fondui, pareiškė jis per pirmuosius televizijos transliuotus respublikonų debatus pernai rugpjūtį.

„Kas dėl Hillary Clinton, (tai) aš pasakiau „būk mano vestuvėse“ ir ji atvyko į mano vestuves, – sakė jis. – Žinot, kodėl? Ji neturėjo pasirinkimo, nes aš daviau“.

„Buvau verslininkas. Duodu visiems. Kai jie paskambina, aš duodu. Ir žinot, ką? Kai man ko nors iš jų reikia, po dvejų metų, po trejų metų, aš jiems skambinu ir jie pasirengę man padėti“, – sakė jis.

Pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje D.Trumpas paaukojo 4 100 dolerių H.Clinton rinkimų į Senatą kampanijai, nurodo „Politifact“. Jis taip pat skyrė daugiau kaip 100 tūkst. dolerių Clintonų fondui.

H.Clinton nedelsdama atsiribojo nuo vyro, kuris įžeidė meksikiečius, moteris ir ragino uždrausti musulmonams atvykti į Jungtines Valstijas.

„Taip gerai jo nepažinojau, – sakė ji rugpjūčio mėnesį. – Pamaniau, kad būtų linksma nuvažiuoti į jo vestuves, nes tai visuomet smagu. Dabar, kai jis siekia prezidento posto, truputį problemiškiau“.

„Iš esmės jis buvo demokratas, kol netapo respublikonu, – sakė ji sausio mėnesį Ajovoje. – Jis palaikė demokratus ir palaikė daug klausimų, kurie man rūpi“.

Tačiau H.Clinton ir D.Trumpo santykiai peržengė verslo ir politikos ribas. Jų dukterys, 36 metų Chelsea (Čelsi) ir 34 metų Ivanka, taip pat buvo draugės.

Jas supažindino jų vyrai, jos gyvena Manhatane netoli viena kitos. Abi jos turi mažų vaikų ir sukinėjasi panašiuose sluoksniuose. Žurnalo „People“ rugsėjo numeryje Chelsea gyrė Ivanką.

„Tikrai manau, kad draugystė svarbiau už politiką, – sakė ji. – Esu tikrai dėkinga, kad Ivanka yra mano draugė“.

Tačiau per kampaniją, kai asmeniniai užsipuolimai tapo norma, šios jaunos moterys, kurios abi dalyvavo gimdytojų renginiuose, kaip pranešama, laikėsi atokiai viena nuo kitos.

Tuo tarpu H.Clinton tvirtina, kad niekada nedraugavo su arogantiškuoju milijardieriumi.

„Mes nebuvome draugai, – sakė ji „People“. – Aišku, pažinojome vienas kitą, Niujorke. Aš pažinojau daug žmonių“.

Rekomenduojami video