Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Graikijos premjeras sako neleisiantis paversti jo šalies migrantų „sandėliu“

Graikijos premjeras Alexis Cipras trečiadienį pagrasino nevykdyti būsimų Europos Sąjungos susitarimų dėl migrantų krizės, jeigu Bendrijos narės nesutiks sąžiningai pasidalyti jos našta, aiškindamas, kad neleis savo šaliai tapti „sandėliu“ žmonėms laikyti.

Atėnai įtūžo, kai buvo įvesti suvaržymai migrantams kirsti sienas pakeliui į Šiaurės ir Vakarų Europos šalis. Dėl šios priežasties Graikijoje susitelkė tūkstančiai žmonių, ypač afganų, kurie įstrigo, kai Makedonija atsisakė juos įsileisti.

„Graikija nebesutiks su jokiu susitarimu, jeigu našta ir atsakomybe nebus proporcingai pasidalyta“, – sakė A. Cipras, kalbėdamas parlamente.

Graikijos, kuri buvo pagrindiniai vartai į Europą daugeliui iš maždaug milijono migrantų ir pabėgėlių, pasiekusių Senąjį žemyną per praeitus metus, pasipiktinimas dar išaugo, kai Viena praėjusią savaitę nustatyti didžiausią per parą įsileidžiamų žmonių skaičių, o kai kurios Balkanų šalys irgi sugriežtino sienų kirtimo sąlygas.

A. Cipras sakė susitiksiantis su Graikijos partijų lyderiais, kad suderintų bendrą poziciją dėl šios krizės prieš kovo 7 dieną Briuselyje vyksiantį viršūnių susitikimą.

„Mums reikia platesnio politinio konsensuso šiuo klausimu, – pabrėžė premjeras. – Neleisime paversti mūsų šalies sielų sandėliu.“

Jis taip pat pasmerkė „gėdingą“ kai kurių šalių atsisakymą vykdyti ES lygmeniu priimtus sprendimus ir vienašališkus veiksmus, kuriais siekiama pažaboti migrantų antplūdį.

Rekomenduojami video