Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Graikijoje dideliame komerciniame kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maro atvejis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) balandžio 27 d. gavo pranešimą iš Graikijos atsakingos institucijos, kad šalies Serres regione, nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso protrūkis kiaulių laikymo vietoje.

Tik prieš kelis mėnesius, šiame regione afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas dviems šernų gaišenoms.  O praėjusią savaitę, tame pačiame Serres regione virusas fiksuotas komerciniame ūkyje, kuriame buvo laikomos 675 kiaulės (1 kuilys, 53 paršavedės ir 621 penimos kiaulės). 

Staiga nugaišus dviem paršavedėms, įtarimus sukėlė klinikiniai ir patologiniai simptomai, kurie turėjo labai aiškius AKM požymius, todėl nedelsiant dviejų nugaišusių paršavedžių mėginiai buvo nusiųsti tyrimams į laboratoriją, kuri patvirtino afrikinio kiaulių maro virusą.

Šiuo metu ūkyje yra atliekamas epidemiologinis tyrimas siekiant išsiaiškinti kaip virusas pateko į ūkio teritoriją ir sukėlė AKM protrūkį. Aplink užkrėstą ūkį nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Protrūkis patvirtintas Europos komisijos įgyvendinamojo reglamento 2023/594 I priedo I apribojimo zonoje. Graikijos kompetentinga institucija įsipareigoja visais atvejais nedelsiant informuoti Europos komisiją apie bet kokius naujus atvejus bei pateikti papildomą informaciją. 

Paskutinis AKM atvejis kiaulių laikymo vietoje Graikijoje fiksuotas 2020 metais. 

Rekomenduojami video