Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Graikiją talžo gaisrai: šalies valdžia atsiprašinėja už nevaldomą katastrofą

Praėjus savaitei nuo gaisrų Graikijoje pradžios, šimtai ugniagesių ir savanorių ir toliau nesėkmingai bando pažaboti plintančias liepsnas, o šalies valdžia atsiprašinėja už nevaldomą katastrofą. Tačiau kenčia ne tik tūkstančiai namus priversti paliktų graikų.

Gamtosaugininkai perspėja, kad pasimetę gaisruose žūsta daugybė iš Lietuvos ir kitų Šiaurės šalių į Afriką migruojančių gandrų. Evijos saloje, 650 ugniagesių petys į petį su vietos gyventojais liepsnas pažaboti bando jau savaitę. Vos užgesinus vieną gaisravietę, ugnis suliepsnoja kitoje vietoje. Vėl ir vėl gaisrai įsiplieskia ir ten, kur galvota, kad liepsnas jau pavyko pažaboti. Vos per kelias dienas visoje šalyje kilo arti 600 gaisrų, o Evijos saloje iš kurios evakuota jau pustrečio tūkstančio žmonių, ugnis artėja prie 7000 gyventojų turinčio Istaia miesto.

 „Čia dega mano vaikystės prisiminimai. Bėgiodavau ir važinėdavausi dviračiu šiame miške. Rinkdavome vaisius. Dabar viskas pražuvo“, – sako savanoris Richardas Constandine Allanas.

Graikams bejėgiškai stebint pelenais virstančius namus ir verslus, šalyje auga pasipiktinimas, kad valdžia nebuvo tinkamai pasiruošusi nelaimei. Šalies premjeras savo kreipimesi į tautą atsiprašė žmonių, tačiau pabrėžė, kad kova su motina gamta nelygi. Tą pripažįsta ir dalis namų netekusių graikų. Tokia, kaip šiuo metu šalį kamuojanti karščio banga buvo nematyta pusę šimto metų.

„Klimato kaita tikra. Ir dėl viso šito kalta karščio banga. Nėra lietus, kuris galėtų ugnį sustabdyti“, – sako R. Allanas. Tačiau gaisrų pasekmes jaučia ne tik žmonės. Štai Atėnuose esančioje gyvūnų prieglaudoje dirbantys specialistai sako, kad dėl dūmų ir liepsnų daugybė migruojančių gandrų praranda orientaciją ir žūsta atsitrenkę į elektros stulpus. „Anima“ organizacijos vadovė Maria Ganoti tvirtina: „Tai pirmas kartas kai Atėnuose tiek daug negyvų gandų. Žmonės mieste juos renka nuo savo pievų.“

Moteris sako, kad klinikoje šiuo metu gydomi keturi sužeisti gandrai. Žuvusių rasta kelios dešimtys. Šie migruojantys paukščiai kasmet iš Lietuvos ir kitų šiauriau esančių šalių būtent pro Atėnus kasmet skrenda į Afriką žiemoti. „Jau tris dienas gandrų būrius matome jiems visiškai nebūdingos vietose vietose, ten, kur jų niekada nebūdavo“, – sako M. Ganoti. Jeigu spės pasveikti sužeistus gandrus tikimais dar šiemet paleisti toliau migruoti.

Rekomenduojami video